Як налагодити побут.

Гори немитого посуду, плутанина в шафах, порожній холодильник: подібні неприємності можуть трапитися навіть з хорошою господинею. Неправильна організація домашньої роботи може призвести до завалів і безладдя. Досить правильно організувати побут, щоб навколо завжди панували чистота і затишок.
Вам знадобиться
  • - блокнот для планування;
  • - побутова техніка.
Інструкція
1
Розподіліть домашні обов'язки між членами сім'ї. Намагайтеся не нав'язувати певну роботу близьким, оскільки стереотип про те, що весь побут повинен лежати на жіночих плечах, як і раніше сильно зміцнився. Привчайте домашніх до деяких справах м'яко і поступово. Виховуйте дітей саме в такому ключі, що не намагаючись виконувати за них те, що вони в змозі робити самі. Прибирання в кімнаті, миття взуття, завантаження речей в пральну машину, поливання квітів - з цими нескладними обов'язками здатний впоратися навіть малюк. Зробіть так, щоб ці речі увійшли у дитини в звичку.
2
Подумайте про те, які обов'язки ви зможете довірити чоловікові. Постарайтеся не показувати, що ви в змозі зробити важку роботу. Підйом вантажів, електрика, сантехніка: подібними речами доцільно займатися саме чоловікові. Якщо ваш чоловік не розбирається в даних сферах, то попросіть його подбати про залучення відповідних фахівців.
3
Приділяйте щодня 15-20 хвилин певному виду роботи по дому. Наприклад, цього часу цілком достатньо, щоб пропилососити в квартирі або відмити ванну. У підсумку ви не допустите того, щоб у будинку стало брудно. Раз на тиждень влаштовуйте більш масштабне прибирання.
4
Заведіть спеціальний блокнот для домашнього планування. Записуйте в нього майбутні покупки, здійснювані витрати, невідкладні домашні справи, меню на тиждень вперед. Таке планування допоможе вам не тільки уникнути зайвих витрат, але і завжди мати в будинку все необхідне.
5
Якщо дозволяє бюджет, залучайте домробітниць або фахівців на наймасштабніші види робіт. Наприклад, представник клінінгової компанії впорається з миттям вікон або чищенням килимів набагато швидше і ефективніше, ніж ви.
6
Тримайте під рукою корисну інформацію на всі випадки життя. Телефони сервісних служб та рятувальників, контакти слюсарів та електриків, рецепти страв на швидку руку і способи виведення плям з одягу - подібні дрібниці допоможуть зробити ваш побут простим і налагодженим.
Корисна порада
Обзаведіться сучасною побутовою технікою. Багато прилади здатні істотно полегшити побут.