Як зв'язати водолазку спицями.

Щоб зв'язати водолазку (Обтягуючий светр з коміром-стійкою), вам потрібно освоїти лицьову гладь на прямих і кругових спицях і просту еластичну гумку. Готовий виріб має трохи розтягуватися і добре обтягувати фігуру свого господаря. Тому підберіть еластичну пряжу з додаванням синтетичних волокон, приємну в шкарпетці.
Вам знадобиться
  • - прямі і кругові спиці №№3-4;
  • - пряжа з волокнами синтетики;
  • - шпилька;
  • - сантиметр;
  • - циганська голка.
Інструкція
1
Уточніть довжину майбутнього виробу від нижньої кромки до лінії плечей. Приміром, водолазку 46-го розміру можна зробити загальною довжиною в 62 см.
2
Зробіть зразок в'язання спицями лицьовій гладдю і гумкою 1х1 (чергування лицьової та зворотньої петель).
3
Виміряйте верхню лінію стегон кравецьким метром і за допомогою квадратика в'язаного полотна з'ясуйте кількість петель, які потрібно набрати для спинки і переду моделі. Для прикладу: при щільності в'язання 19 петель на 25 рядів у квадраті 10х10 см, для розміру 46 вам знадобиться набрати 204 петлі. Загальна довжина нижньої кромки спинки і переду - 104 см.
4
В'язати водолазку рекомендується круговими спицями, щоб зменшити кількість деталей крою і час на з'єднувальні шви. Наберіть петлі (тут - 204) і в'яжіть гумку одночасно для передньої і задньої деталі водолазки.
5
Зв'яжіть гумку висотою приблизно 6-7 см. Далі приступайте до виконання лицьової гладі. Не забувайте, що при круговій в'язці вам не потрібно робити виворітних рядів - працюйте тільки лицьовими петлями.
6
Продовжуйте в'язати виріб, поки не дійдете до початку пройм рукавів. У наведеному прикладі це буде приблизно в 43 см від низу роботи. Вам слід зробити убавленія з лівого і правого боків, на стику переду і спинки. Спочатку закрийте 3 петлі для передньої частини рукава, потім стільки ж для його задньої частини і т.д.
7
Далі працюйте симетрично над спинкою і передом. 2 рази з кожного боку закриваєте в кожному другому ряду по парі петель, потім ще раз - по петельці.
8
В'яжіть спинку і перед водолазки без вирізу, а коли довяжете виріб потрібної довжини, виконайте лінію плечей. Для цього з кожного боку потрібно закрити по приблизно 22 петлі (для водолазки 46 розміру), а що залишилися відкритими петельки нанизати на шпильку. Це підстава майбутнього коміра.
9
Виконайте рукава, починаючи з манжет гумкою 1х1 (тієї ж висоти, що й еластичне полотно низу вироби). Для даного прикладу слід набрати 49 петель. Працювати зручніше на прямих спицях.
10
Вив'язуючи акуратне полотно лицьовій гладі, поступово розширюйте клин рукава: у кожному шостому ряду потрібно додавати 18 раз по петлі. Потім в кожному четвертому ряду додавайте по петлі, поки на ваших спицях не опиниться 85 петель.
11
Тут (на висоті 45 см від кромки манжети) розпочнеться найскладніше - виконання оката рукава водолазки. Окат повинен ідеально збігтися з проймами рукавів, інакше виріб буде виглядати грубо. Візьміть за зразок готову деталь переду і спинки. В цьому прикладі: закрийте зліва і справа по 3 петельки. Потім в кожному особовому ряду скоротіть в'язане полотно на пару петель з кожної сторони, і так 6 раз. 8 раз прибирайте по петлі; 4 рази по парі петель; 2 рази по 3 петлі. Якщо ви все зробили правильно, то на спицях у вас повинно залишитися всього 11 петельок. Закрийте їх.
12
Приступайте до збірки деталей водолазки. Виконайте сполучні шви рукавів і пришити ці деталі до проймах. Зшийте лінію плечей і наберіть на спиці лежать на шпильці петлі переду і спинки. Додайте до них по парі петельок в області плечових швів і зв'яжіть гумкою 1х1 стоячий комір потрібної висоти. Останні петлі готової в'язаній водолазки закрийте.
Зверніть увагу
В процесі в'язання водолазки необхідно регулярно приміряти недов'язаний річ для уточнення щільності в'язання та розміру деталей.
Корисна порада
Водолазку можна повністю виконати гумкою 2х2 (2 лицьові і 2 виворітні) або 3х1 (3 лицьові і 1 виворітна). Це зробить в'язане полотно більш еластичним.
Облегающая водолазка, пов'язана візерунком «гумка», стане відмінним доповненням до джинсів і гідно прикрасить ваш гардероб. Для в'язання можна вибрати будь-який вподобаний вам узор.
Вам знадобиться
  • Розмір 46-48.
  • - 600 г пряжі з ангори;
  • - спиці №5.
Інструкція
1
Візерунок «гумка 3 * 2»: раппорт візерунка повинен бути кратним 3 плюс 2 кромочні. В'яжіть поперемінно 3 лицьові петлі, 2 виворітні петлі. Виворітні ряди в'яжіть по малюнку.
2
Перед: на спиці наберіть 84 петлі і в'яжіть гумкою 3 * 2.
3
Через 36 сантиметрів від набірного краю закрийте з обох сторін для пройми в кожному особовому ряду 1 * 4, 1 * 2 і 3 * 1 петлі. У результаті повинно залишитися 66 петель.
4
Через 53 сантиметри від набірного краю закрийте для горловини середні 12 петель і обидві сторони закінчите роздільно.
5
Для плечового скоса і округлення горловини закрийте петлі з обох сторін в лицьових і виворітних рядах 2 * 5, 1 * 7, 3 * 1 петель.
6
Спинка: в'яжеться аналогічно переду. Але з початком плечових скосів закрийте для горловини середні 24 петлі і з обох сторін від них в наступному другому ряду ще 1 * 3 петлі.
7
Рукава: на спиці наберіть 40 петель і в'яжіть гумкою. Додайте для скосів рукавів з обох сторін у кожному 3 ряду по 1 петлі.
8
Через 45 сантиметрів від набірного краю з обох сторін закрийте для відкату рукава 1 * 9, потім у кожному особовому ряду закрийте по 1 петлі. На висоті 15 сантиметрів закрийте залишилися петлі.
9
Воротник: на спиці по краю горловини наберіть 120 петель і в'яжіть гумкою. Приблизно на висоті 12 сантиметрів закрийте петлі.
10
Збірка: виконайте плечові шви, вшитої рукава, виконайте бічні шви і шви рукавів.
Зверніть увагу
Починаючи в'язати виріб, обов'язково зв'яжіть зразок для визначення щільності вязанія.Вивязивать комір можна на 3 - 4 окремих спицях і на кругових.
Корисна порада
При сметиванія бічних швів спинку і перед вироби слід сколоти в трьох місцях: на лінії талії, низу і вирізу горловини. Якщо виходить невеликий перепад в довжині бічних швів спинки і переду, слід їх пріпосадіть. Плечовий шов повинен вийти строго посередині плеча, а бічний - вертикальним.