Як відкрутити гайку маточини. Як відкрутити велику гайку.

При ремонті ходової частини машини нерідко доводиться розбирати ступичні підшипники. Маточини з нерегульованими підшипниками не потребують обслуговування, через що цей вузол розбирається дуже рідко, а коли приходить час ремонту, відкрутити ступичні гайку буває дуже складно.
Вам знадобиться
 • - Торцевой ключ з воротком на? дюйма;
 • - потужна викрутка;
 • - залізна труба;
 • - WD-40;
Інструкція
1
Підкладіть під колеса машини бруски, щоб вона не могла мимовільно почати рух. Відкрутіть колісні гайки з того колеса, з якого ви будете відкручувати ступичні гайку. Якщо ви плануєте відремонтувати відразу дві маточини, викручуйте ці гайки по черзі.
2
За допомогою домкрата підніміть колесо і зніміть його з машини. Вийміть шплінт і зніміть коронку, надіти на ступичні гайку. Вставте потужну викрутку в торцеве вікно гальмівного диска. Проверніть його в сторону відкручування гайки, поки викрутка не впреться в гальмівний супорт.
3
За допомогою металевої щітки очистіть різьбу ступичні гайки від бруду. Просочіть її проникаючої мастилом типу WD-40. Надіньте на гайку головку від ключа і кілька разів вдарте по ній великим молотком - це допоможе звільнити гайку за рахунок невеликої деформації металу. Тільки майте на увазі, що через 5 хвилин метал відновиться, тому наносите удари безпосередньо перед спробою відкрутити гайку.
4
Візьміть потужний торцевої ключ з приводом на? дюйма і головку до нього підходящого розміру, підберіть важіль з труби. Довжину важеля краще брати 1,5-2 метра. Насадите головку ключа на ступичні гайку, вставте в неї комірець і насадите трубу на його ручку. Акуратно, поступово збільшуючи силу, намагайтеся відвернути гайку. Ні в якому разі не намагайтеся зірвати гайку ривком, так як головка ключа може зіскочити з гайки. Це може привести до травми або ушкодити поверхню кузова машини.
5
Якщо гальмівний диск НЕ вентильований, то його не можна зафіксувати способом, рекомендованим вище. В цьому випадку, щоб відвернути ступичні гайку, вам доведеться поставити машину на гальмо стоянки, надійно зафіксувати її на місці. Бажано підкласти під колесо башмак. Піднімати колесо в цьому випадку не треба. Вийміть шплінт, звільніть ступичні гайку від коронки і акуратно викручуйте її способом, рекомендованим вище.
Одна з найнеприємніших особливостей металевих гайок - іржавіння їх різьби. На жаль, уникнути цього процесу практично неможливо. Відвернути заіржавілу гайку досить складно. Зробити це можна за допомогою декількох перевірених способів.
Вам знадобиться
 • - гас;
 • - наждачний папір;
 • - молоток;
 • - паяльник;
 • - пластилін;
 • - вода, сірчана кислота і цинк;
 • - зубило;
 • - гайковий ключ.
Інструкція
1
Змочіть поверхню гайки і виступаючу частину болта, вкручені в неї, гасом. Для цього накладіть на деталі марлевий або ватяний тампон, просочений цим засобом. Через деякий час ви помітите, що частина іржі розчинилася. Проіржавілі ділянки деталей, не піддалися впливу гасу, ретельно очистіть за допомогою наждачного паперу і повторіть спробу відвернути гайку .
2
Якщо відвернути гайку все ж не вийшло, злегка постукайте по гранях деталі молотком. Після таких дій заіржавіла гайка, як правило, досить легко відгвинчується.
3
Існує ще один спосіб відгвинчування заржавілою гайки. Розігрійте деталь за допомогою паяльника. В результаті цього метал розшириться, а іржа зруйнується. Для того, щоб прискорити процес відгвинчування гайки, накапати в зазор між її різьбленням болтом гас.
4
Також вам може знадобитися пластилін. З нього навколо заржавілою деталі зробіть невелика огорожа у вигляді кільця таким чином, щоб між гайкою і пластиліновим кільцем залишився достатній зазор, а саме кільце височіла над заржавілою гайкою приблизно на півсантиметра.
5
У вийшла пластилінову «ванночку» залийте воду, попередньо підкислену сірчаною кислотою. Далі помістіть в неї невеликий шматочок цинку. В результаті взаємодії води, кислоти і цинку, відбудеться хімічна реакція, здатна впоратися з іржею за добу. Через цей проміжок часу ви легко відвернеться «вперту» гайку звичайним гайковим ключем.
6
Відвернути заіржавілу гайку можна і за допомогою зубила. Цей спосіб грубуватий, але зате досить ефективний. На гранях гайки за допомогою зубила зробіть кілька зарубок. Внутрішній діаметр гайки при цьому збільшиться, і її без проблем можна буде відвернути. Правда гайка для подальшого використання стане непридатною.
Корисна порада
Для того щоб уникнути проблем з відгвинчуємо гайки в результаті її іржавіння, змащуйте перед загортанням різьбу болта вазеліном з додаванням графіту.