Як коптити форель. засолть і закоптити ляща.

Риба дуже корисний продукт. У ній міститься багато вітамінів і білків, вона також багата мікроелементами, які необхідні нашому організму. Є навіть незамінні для здоров'я людини поліненасичені жирні кислоти. Ось саме тому, морепродукти обов'язково повинні бути присутніми в щотижневому раціоні. Але крім корисною, риба може бути ще і дуже смачною. Такий, як форель гарячого копчення.
Вам знадобиться
  • форель;
  • коптильня;
  • сіль;
  • тирса;
  • чиста марля ;
  • невеликі дрова і гілки дерев (листяних).
Інструкція
1
Приготуйте слабкий розсіл (1 кг солі на 16 кг продукту) і засолені в ньому рибу. Велику рибу випатрати, вимийте і поділіть на пласти, розрізавши по хребту. У риби середніх розмірів просто видаліть нутрощі. Посипте сіллю рибу і дошку, втирайте сіль в тушку. Це буде легше зробити, якщо, злегка натискаючи, рухати нею по дошці, посипаною сіллю. Зсередини зручніше посолити рибу рукою. Якщо спинка м'ясиста, то надріжте рибу по хребту і посоліть там теж.
2
Візьміть емальовану каструлю і покладіть туди шарами рибу. Накрийте все пергаментом. Краю пергаменту підігніть. Накрийте і придавите форель кришкою і закріпіть її дротом або мотузкою.
3
Поставте рибу на просолення. Соліть не менше двох днів. У тому випадку, якщо риба розморожувати у воді, тримайте її в розсолі 4 дні.
4
Повісьте тушки на вішалках, попередньо обв'язавши їх мотузкою. Добре прикрийте марлею і помістіть в холодильник на годину.
5
пров'ялених форель вимийте. Велику рибу потримайте деякий час у воді. Через годину почніть копчення.
6
Розпаліть в печі вогонь, використовуючи для цього дрова листяних дерев. Подалі від жару помістіть рибу. Розташуйте її на призначеній для цього підставці одним шаром і не щільно. У цьому випадку риба рівномірно буде просякнута димом. Великі тушки помістіть в коптильні нижче.
7
У початковій стадії копчення розпаліть сильний вогонь, форель повинна просушитися і проваритися. Однак стежте за тим, щоб нічого не пригоріло. Коли риба просушити, засипте вогонь тирсою і добре закрийте заслінку. Риба залишиться в щільному димі.
8
Час підсушування - 15 хвилин. Температура при цьому повинна бути близько 80 градусів. Само копчення вимагає більшого жару, приблизно 100 градусів.
9
Через 30-60 хвилин (час залежить від габариту коптильні і самої риби) дим буде вже сухим з особливим ароматом. Велику форель коптити 1,5-2,5 години.
10
Встановіть готовність продукту за виглядом самої риби, яка повинна придбати золотисто-чайний колір і суху поверхню.
Зверніть увагу
Копчену рибу не можна зберігати довго (поза холодильника). Вона може зіпсуватися.
Корисна порада
Якщо вам потрібно заглянути в коптильню, то відкривайте її ненадовго, щоб дрова не встигли спалахнути.