Як перетягнути абажур. Як оновити абажур настільної лампи.

Тканина, натягнута на абажур, з часом може потріпатися, провіснуть або вигоріти. Якщо жорсткий каркас знаходиться в хорошому стані, не поспішайте викидати світильник. Змайструєте самостійно чохол для абажура, враховуючи інтер'єр, в якому належить перебувати оновленим освітлювального приладу.
Вам знадобиться
  • - каркас абажура;
  • - тканина;
  • - калька або газета;
  • - олівець;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - швейна машинка;
  • - ножиці;
  • - пістолет з гарячим клеєм.
Інструкція
1
Обесточьте електроприлад. Потім зніміть абажур зі світильника. Для цього потрібно відкрутити патрон, який зміцнює жорсткий каркас до основи люстри або торшера.
2
Акуратно підпорі стару тканину на абажур е в місцях її кріплення з основою. За старим зразком зручно буде зробити нову викрійку. Якщо у вас в наявності голий каркас без тканини, то викрійку доведеться зробити самостійно.
3
Розстелите на столі або на підлозі шматок кальки, старі шпалери або розгорнутий газетний лист. Прикладіть до них зняту з абажур а тканину. Обведіть її олівцем.
4
Якщо абажур конічної форми і викрійку потрібно робити з «нуля», виміряйте сантиметровою стрічкою нижній край основи, а також відстань між верхом і низом абажур а. Накресліть прямокутник на папері, зробивши 3 см надбавку на шов і по 2 см на підгин з двох сторін. Оберніть паперової викрійки жорстку основу і точно регулювати її за допомогою олівця і шпильок. Відріжте зайве.
5
Приколіть викрійку до тканини кравецькі шпильками. Переведіть її олівцем або крейдою. Не забудьте зробити припуски на шов і підгин. Якщо ваш чохол буде приклеюватися до жорсткої основі з пластику, то підгин може не знадобиться.
6
Перевірте основу абажур а. Якщо це металевий каркас, то на ньому не повинно бути іржавих плям, які забруднити тканину. Якщо такі плями є, покрийте каркас фарбою по металу. Колір підберіть з урахуванням кольору нового чохла. На пластиковій основі не повинно бути гострих задирок. Їх можна відшліфувати наждачним папером.
7
Змітайте нитками чохол для абажур а і приміряйте його. Якщо все гаразд, то прострочіть виріб на машинці і закріпіть його на каркасі.
8
Якщо чохол потрібно приклеїти на жорстку основу, то змочіть тканину клеєм з пульверизатора і натягніть її на пластиковому підставі. Шов між краями тканини промажьте гарячим клеєм з пістолета. Щоб чохол не сповз, закріпіть його білизняними прищіпками зверху і знизу каркаса, поки клей не висохне.
9
Закріпіть оновлений абажур на світильнику.
Корисна порада
Декорувати готовий абажур можна тасьмою, стрічками, квітами з тканини, намистинами, пришиваючи їх нитками або приклеюючи за допомогою пістолета з гарячим клеєм.