Як замінити габаритні лампочки. Як замінити габаритну лампу.

Габаритні вогні необхідні для позначення автомобіля в темний час доби на стоянці. Габаритні вогні більш тьмяні, ніж вогні DRL. Навіть якщо встановити потужні світлодіоди, ефект яскравості у них буде відсутня - лампи габаритних вогнів не перебувають у фокусі відбивача фари. Потужності світлодіода буде мало, навіть якщо вони знаходяться в окремій секції.
Вам знадобиться
  • - нова лампочка;
  • - трубчастий ключ.
Інструкція
1
Відкрийте спочатку багажник і знайдіть кріплення з гумовою прокладкою. Відкрутіть гайки зі шпильками від кришки і зніміть блок ліхтарів. Потім зніміть кріплення кожуха і приберіть його в сторону.
2
Обесточьте автомобіль - від'єднайте клеми акумулятора. Потім роз'єднаєте контакти плати від невеликої фішки з проводами. Відкрутіть за допомогою трубчастого ключа чотири гайки, які утримують кришку рассеивателя і сам рефлектор. Робіть все акуратно і не поспішаючи, а також обов'язково запам'ятовуйте місця і порядок деталей.
3
Звільняйте плату з держателями ламп від фіксаторів повільно, щоб їх не пошкодити або не побити. Як правило, утримують таку плату шість фіксаторів, які захищають її від сильної вібрації під час руху та роботи мотора.
4
Знімайте плату з лампами дуже акуратно і дбайливо. З тримача ламп вам необхідно дістати саме ту лампу, яка перегоріла або була пошкоджена. Для цього необхідно за допомогою викрутки або вручну звільнити лампочку від пластикових фіксаторів, які щільно притискають до плати її контакт. Зазвичай на машинах застосовують тільки три фіксатора.
5
Візьміть нову лампочку і акуратно, не поспішаючи поставте її на місце старої, при цьому обов'язково надійно закріпіть її фіксаторами, щоб контакт був дуже щільно притиснутий. Потім назад по черзі прикручуєте необхідні гайки і прикріпіть все до фішці з проводами.
6
Потім надіньте захисний кожух і поставте блок ліхтарів на місце. Не поспішайте відразу прикріплювати гумову прокладку, спочатку перевірте, чи горить поставлена вами лампочка. Якщо вона правильно встановлена і добре горить, без миганий, то тоді вже можна закінчувати роботу з кріпленнями. Якщо у вас не горять габаритні вогні спереду, то вам буде необхідно спочатку зняти акумулятор, а потім знайти відповідні кріплення та виконати аналогічні дії.
Зверніть увагу
Якщо ви не можете відкрутити гайку кріплення на кришки до рефлектора, то просто спиляєте саму шпильку за допомогою ножівки по металу.
Корисна порада
Якщо не горить габаритна лампочка, не поспішайте відразу міняти її, спробуйте зачистити на платі доріжки та контакти.
Задні ліхтарі автомобіля включають в себе лампу стоп-сигналу (гальмування), лампу заднього ходу, габаритного світла і поворотника. Конструктивно задні ліхтарі складаються з кришки розсіювача, плати з держателями ламп і рефлектора. Способи кріплення задніх ліхтарів до кузова на різних марках автомобілів розрізняються один від одного. Розглянемо зняття задніх ліхтарів і заміну ламп на прикладі класичної моделі ВАЗа.
Вам знадобиться
  • Трубчастий ключ "на 8", нова лампочка.
Інструкція
1
Для початку відкрийте багажник. Кришка рассеивателя задніх ліхтарів на "класиці" кріпиться до кузова через гумову прокладку (ущільнювач) до рефлектора чотирма гайками на шпильках самої кришки, тому зняти блок ліхтарів можна тільки з багажника.
2
Зніміть захисний кожух ліхтарів. Для цього викрутіть дві пластикові гайки кріплення кожуха.
3
Далі не забудьте від'єднати фішку з проводами від контактів плати, попередньо знеструмивши автомобіль (від'єднавши клеми акумулятора).
4
Потім відкрутите чотири гайки, якими кріпиться рефлектор до кришки розсіювача. Використовуйте трубчастий ключ "на 8".
5
Після цього акуратно звільніть плату з держателями ламп від пластикових фіксаторів (зазвичай шість фіксаторів утримують плату на місці і захищають її від вібрації).
6
Акуратно зніміть плату з лампами. Дістаньте з держателя лампу, яка підлягає заміні. Для цього вручну або за допомогою викрутки звільніть її від пластикових фіксаторів, які притискають її контакт до плати (зазвичай на автомобілях використовується три таких фіксатора).
7
Поставте нову лампу на місце старої, надійно закріпивши її фіксаторами.
Зверніть увагу
Збірка і установка задніх ліхтарів здійснюється в зворотній послідовності.
Корисна порада
Пам'ятайте, що за негорящіе габаритні вогні в Правилах Дорожнього Руху РФ передбачений штраф.Еслі одна або декілька ламп задніх габаритних вогнів не горять, спробуйте спочатку зачистити контакти і доріжки на платі. Якщо це не допомагає, міняйте лампочкі.Еслі якась гайка кріплення кришки до рефлектора НЕ відкручується або прокручується, вам доведеться спилювати саму шпильку. Зробити це можна ножівкою по металу.