Як відрізнити підробку топазу. granat i rubin otlicie.

Використання синтетичних каменів в ювелірних прикрасах стало настільки поширеним явищем, що вже не дивує ні продавців, ні покупців. Синтетичний камінь не всякий фахівець відрізнить від природного без спеціального обладнання. А адже він значно дешевше.
Вам знадобиться
  • - шматочок вовняної тканини;
  • - лабораторія геммолога.
Інструкція
1
Вибираючи ювелірний виріб з топазом, віддайте перевагу безбарвним і світло-блакитним камінню: вони досить дешеві і, найчастіше, їх немає сенсу підробляти. У топазів такого забарвлення є ще одна важлива перевага: вони не вицвітають з часом, тоді як натуральні камені інтенсивнішого забарвлення швидко втрачають свій красивий колір, особливо, якщо постійно знаходяться під прямими променями сонця.
2
Зверніть увагу на те, що топази червоного і зеленого кольорів рідко зустрічаються в природі і не потрапляють в широкий продаж. Коштують такі топази в сотні разів більше, ніж безбарвні, блакитні, зеленуваті, жовті (чайні) або рожеві (перераховані за зростанням рідкості і вартості). До одним з найдорожчих і рідкісних відносяться також поліхромні кристали.
3
Візьміть камінь в руки: він повинен бути холодним і не відразу нагріватися від тепла руки. Потріть його шматочком вовняної тканини: камінь наелектризується і буде притягати легкі предмети. Пам'ятайте, що гарантовано відрізнити підробку під силу тільки фахівцеві-геммология за допомогою лабораторного обладнання.
4
Врахуйте, що топази часто піддаються опроміненню з метою зробити більш насиченим природний, не яскравий колір каменю. Опромінений топаз втрачає свій яскравий колір приблизно за два роки, навіть за умови зберігання його в темряві. Натуральний камінь також вицвітає, але має властивість відновлювати колір в темряві. Опромінені камені розцінюються, як підробки, і коштують мінімум в два-три рази дешевше натуральних.
5
Поставтеся з обережністю до виробів з топазами яскраво-блакитного або синього кольору, що стоять при цьому досить дешево, - швидше за все, це опромінені і термічно оброблені натуральні блакитні або безбарвні топази, в природі не володіють таким кольором.
6
Ознайомтеся з різновидами натурального топазу і їх назвами: топаз-імперіал (жовто-оранжевий), хересовий або винний (від оранжево-жовтого до коричнево-рожевого), чайний (блідо-жовтий), сріблястий (безбарвний), рутиловий (з включеннями жовтого), саксонський хризоліт (жовто-зелений). Торгові назви опромінених топазів численні і різноманітні. Офіційне торгова назва імітацій - цитрин.