Як відрізнити коробку-автомат від варіатора. Як відрізнити автомат від варіатора на Алліон.

Більшість автолюбителів при покупці автомобіля вже чітко знають, що будуть вибирати - машину з механічною коробкою передач або ж з коробкою-автоматом. Але багато хто при цьому стикаються з утрудненням при виборі між «автоматом» і «варіатором». Непідготовленому покупцеві буває дуже складно розібратися між цими варіантами. Але є кілька принципів, за якими можна легко відрізнити автомат від варіатора і прийняти вірне рішення при покупці машини.
Інструкція
1
Розберіться для початку в принципові відмінності в пристрої звичайної автоматичної трансмісії і варіатора. Основним компонентом класичної коробки автоматичних передач служить гідротрансформатор, який обов'язково відповідає зчепленню звичайної механічної коробки і відповідає за перемикання швидкостей. Варто відзначити, що робить він це завжди своєчасно, тому знижує знос двигуна. Варіатор ж є варіацією автоматичних коробок передач, але у нього немає фіксованих ступенів. У варіатора відсутня передачі, він просто плавно і не перериваючись змінює передавальне число. У такої коробки немає поштовхів при рушанні і під час розгону, як у коробки-автомата.
2
Запам'ятайте, що варіатори оснащені нескінченною кількістю передач, завдяки чому двигун здійснює свою роботу на найбільш вигідних режимах. Отже, варіатори володіють високою економічністю спалювання палива, яка чудово поєднується з середньою динамікою. Варіатори бувають зовсім різні, але найкращим і поширеним є кліноременний варіатор з шківом змінного діаметру. Також для варіатора використовується спеціальна трансмісійна рідина, яку необхідно міняти через кожні 100 тисяч кілометрів. Коробка автомат витрачає значно більше палива і дорожче в обслуговуванні, але зате вона володіє підвищеною плавністю і швидкістю в перемиканні.
3
Врахуйте: останнім часом автовиробники стали широко використовувати саме варіатори, так як вони роблять собівартість автомобілів значно нижча. А також завдяки нескінченного числа передач варіатор стає недосяжним звичайної коробкою- автоматом . Також відмінність полягає і в тому, що у АКПП дороге обслуговування і підвищена витрата палива.
Зверніть увагу
Варіатор міняє передавальне число під час розгону, безпосередньо залежне від програми управління, яку ви обрали.
Корисна порада
Машину з автоматичною коробкою передач не слід буксирувати, краще скористатися евакуатором.