Як перевірити антенний кабель. антенний кабель для дачі.

Кабель, що з'єднує антену з телевізором, нормально працює тільки при відсутності замикань і обривів. Якщо телевізійний сигнал надходить з перебоями, обов'язково перевірте, чи не є причиною цьому кабель.
Інструкція
1
Перед здійсненням будь-яких вимірів спочатку обов'язково вимкніть усі телевізори в квартирі від мережі, а потім кабелі від них.
2
Якщо мова йде про колективну антені, а разветвителя в квартирі немає, підібратися з омметром до протилежного кінця кабелю не вдасться. Доведеться здійснювати вимірювання з боку штекера. Перевірте опір між кільцевим і штирьовим контактами штекера. Воно повинно становити кілька десятків ом, завдяки наявності всередині підсилювача, розташованого на сходовій клітці, узгоджувального резистора. Якщо воно близьке до нуля, є коротке замикання, а якщо близько до нескінченності - обрив.
3
Робота значно полегшується в тому випадку, якщо користувачеві доступні обидва кінці кабелю. Найбільш простий випадок виникає, коли кабель підключений до кімнатної антени. Якщо вона обладнана підсилювачем, відключіть його харчування. Зніміть з антени кришку в місці підключення кабелю. Потім за допомогою омметра продзвоните спочатку оплетку, потім центральну жилу кабелю - їх опір повинен бути близько до нуля. Опір ж між ними має бути близько до нескінченності.
4
Коли кабель є настільки довгим, що підключити омметр до обох його кінцем неможливо, скористайтеся таким прийомом. Відключивши кабель від антени або разветвителя, з боку штекера підключіть омметр між опліткою і центральної житлової. Він повинен показати нескінченність. Тепер підіть до протилежного кінця кабелю і встановіть перемичку. Поверніться до омметру - тепер він повинен показувати опір, близьке до нуля.
5
Щоб визначити місце пошкодження, уважно огляньте кабель по всій довжині. Цілком можливо, що ви знайдете на ньому вм'ятину - саме в цьому місці необхідно здійснити зрощування. Якщо вм'ятина не знайшла, то підключіть до кабелю з однією з сторін омметр. Якщо раніше з'ясувалося, що мається обрив, на протилежній стороні встановіть перемичку, а якщо замикання, не встановлюйте її.
6
Попросивши помічника стежити за омметром, пройдіть по всій довжині кабелю, впливаючи на нього механічно. Як тільки помічник повідомить про зміну показань омметра, припиніть пошук і усуньте пошкодження. Врахуйте, що пошкоджень може бути декілька, і якщо усунення одного з них не дало результату, спробуйте знайти іншого.
7
Після усунення пошкоджень приберіть омметр і все перемички, а кабель підключіть назад до антени (чи електрошини) і телевізору.
Зверніть увагу
Чи не працюйте під напругою.