Як зібрати підзорну трубу. матова чорна папір щільна Як картон.

Підзорна труба - старовинний предмет, що дозволяє спостерігати віддалені об'єкти. Однак це оптичний пристрій, яким користувалися ще в епоху Великих географічних відкриттів, не втратило популярності і донині. Підзорну трубу можна зробити своїми руками, і не тільки для гри або історичної реконструкції. Цей інструмент для наземного спостереження повинен давати пряме, а не перевернуте зображення.
Вам знадобиться
  • - 2 лінзи;
  • - щільний папір (ватман або інша);
  • - епоксидна смола або нітроцелюлозний клей;
  • - чорна матова фарба (наприклад , автоемаль);
  • - дерев'яна болванка;
  • - поліетилен;
  • - скотч;
  • - ножиці, лінійка, олівці, пензлі .
Інструкція
1
Підберіть лінзи. Підійдуть очкові скла, які можна купити в оптичному магазині. Одне з них повинно бути від +4 до +6 діоптрій, друге - від -18 до -21. Діаметр позитивної лінзи становить 4-5 см, негативною - 1-3 см.
2
На дерев'яну циліндричну болванку, діаметр якої дорівнює діаметру негативною лінзи, намотайте 1 шар поліетиленової плівки і закріпіть його скотчем. Можна взяти звичайний господарський пакет. Поверх плівки намотайте паперову трубу , ретельно промащуючи кожен шар клеєм. Довжина труби повинна бути 126 мм. Зовнішній її діаметр дорівнює діаметру лінзи об'єктива (позитивної). Зніміть трубу з болванки і дайте висохнути.
3
Коли клей висохне, а труба затвердіє - оберніть її одним шаром поліетиленової плівки і скріпіть скотчем. Точно так само, як і в попередньому кроці, накручуйте трубу папером на клею, щоб товщина стінок становила 3-4 мм. Довжина зовнішньої труби також дорівнює 126 мм. Зніміть зовнішню деталь з внутрішньої і дайте просохнути.
4
Видаліть поліетилен. Вставте внутрішню трубу в зовнішню. Менша деталь повинна ходити всередині більше з деяким тертям. Якщо тертя немає, збільште зовнішній діаметр менший труби за допомогою одного або декількох шарів тонкого паперу. Роз'єднаєте труби. Окрасьте внутрішні поверхні матовою чорною фарбою. Висушіть деталі.
5
Для виготовлення окуляра склейте 2 однакових паперових кільця. Це можна зробити на тій же самій дерев'яної болванці. Зовнішній діаметр кілець дорівнює внутрішньому діаметру малої труби. Товщина стінок становить близько 2 мм, а висота - приблизно 3 мм. Пофарбуйте кільця в чорний колір. Їх можна і відразу виготовити з чорного паперу.
6
Зберіть окуляр в наступній послідовності. Внутрішню поверхню малої труби з одного кінця змастіть клеєм сантиметра на два. Вставте перше кільце, потім - маленьку лінзу. Поставте друге кільце. Уникайте потрапляння клею на лінзу.
7
Поки окуляр сохне, зробіть об'єктив. Зробіть ще 2 паперових кільця. Їх зовнішній діаметр повинен бути дорівнює діаметру великий лінзи. Візьміть аркуш тонкого картону. Виріжте з нього гурток діаметром, рівним діаметру лінзи. Всередині гуртка зробіть круглий отвір діаметром 2,5-3 см. Приклейте гурток до торця одного з кілець. Ці кільця також викрасьте чорною фарбою. Зберіть об'єктив точно так само, як ви збирали окуляр. Різниця полягає лише в тому, що спочатку в трубу вставляється кільце з приклеєним до нього гуртком, який повинен бути звернений усередину труби. Отвір грає роль діафрагми. Поставте лінзу і друге кільце. Дайте конструкції висохнути.
8
Вставте окулярне коліно в об'єктивне. Виберіть віддалений предмет. Наведіть трубу на різкість, зрушуючи й розсовуючи трубки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9TtkDzJZlUI
Зверніть увагу
Не потрібно робити прилад великого збільшення, інакше трубою буде незручно користуватися з рук.
Корисна порада
Трубу можна пофарбувати білою фарбою, серебрянкой або Бронзовка. Перед фарбуванням розберіть прилад. Окулярну частину можна залишити, як есть.Можно оснастити підзорну трубу блендой для відсікання зайвих бічних лучей.Можно використовувати високоякісний довгофокусний об'єктив від старого фотоапарата.