Як побудувати теплий пол. система тепла підлога водяна Як зробити самому.

Незважаючи на те, що теплі підлоги володіють явними достоїнствами в порівнянні зі звичайними опалювальними батареями, впроваджуються вони в наше життя не так швидко, як можна було б очікувати. Серед причин - дорожнеча експлуатації електричних підлог, складність пристрою водяних, необхідність значних капітальних вкладень. Нарешті, інерційність і недовірливість до всього нового нашої свідомості. І все ж, теплі підлоги все ширше проникають в наші будинки.
Вам знадобиться
  • - система водяного теплої підлоги;
  • - газовий опалювальний котел;
  • - мережевий газ;
  • - суміш для стяжки;
  • - інструмент (будівельний, сантехнічний, слюсарний).
Інструкція
1
Заміряйте відстань між бетонною основою і максимально можливим рівнем чистового статі. Воно покаже, який тип підігрівається підлоги можна влаштувати у вашій квартирі. Товщина водяного і кабельного статі (без підлогового покриття) дорівнює сумі товщин тепловідбивною підкладки і стяжки, в яку замурується кабель або трубопровід. Орієнтовно це значення становить 40-50 мм. Для плівкового теплої підлоги воно є значно меншим через відсутність стяжки і тонкощі самої греющей плівки - 10-15 мм.
2
Оберіть вид статі, який є найбільш доцільним для вашого будинку. Вибирати необхідно між водяним, кабельним і плівковим підлогою. Як правило, пристрій першого виявляється можливим тільки в тому випадку, якщо ваш будинок обладнаний автономним газовим котлом. З точки зору витрат на опалення водяна підлога є найекономічнішим, при правильному пристрої він може виявитися навіть економічніше водяних радіаторів - за рахунок оптимального розподілу теплових потоків.
3
Електричні підлоги простіше в пристрої, але значно дорожче в експлуатації. Потужність 1 м? поверхні підлоги варіюється в інтервалі від 50 до 150 Вт Навіть враховуючи те, що час від часу підлоги будуть автоматично відключатися від підігріву терморегулюючої апаратурою, витрати на електроенергію можуть скласти дуже великі суми.
4
Очистіть бетонну основу від усього зайвого - старого підлогового покриття, сміття, відшарувалися фрагментів. Якщо основа вологе, просушіть його. При значних нерівностях (більше 3-4 мм на одному метрі), Вирівняти поверхню за допомогою шпаклівки.
5
Покладіть на підлогу гідроізолюючу плівку з перекриттям стиків не менше ніж на 100 мм, підвернувши її краї на стіну. Проклейте стики скотчем. Постеліть на гідроізоляцію теплоотражающий матеріал (зокрема, фольгований пінополістирол) металізованим шаром вгору. Подальші роботи визначаються тим, який вид теплої підлоги ви збираєтеся влаштовувати.
6
При влаштуванні водяної теплої підлоги укладіть на теплоотражающий положки армуючої сітки або замінює її спеціальну підкладку з рифленою поверхнею, що служить для зручності укладання пластикового трубопроводу. По периметру кімнати покладіть демпферну стрічку, яка повинна буде компенсувати розширення стяжки при її нагріві.
7
Покладіть на сітку або рифлену підкладку пластиковий трубопровід (як варіант - із зшитого поліетилену? 16 мм). Найоптимальніша схема укладання - спіральна, що йде від центру. Трубопровід складається удвічі, вигин (середина) лягає в центр і навколо нього по спіралі укладаються обидва кінці шланга. Відстань між трубами витримаєте рівним приблизно 200-300 мм, трубою і стіною - 100-150 мм. До армуючої сітки трубу кріпите дротом, на рифленою підкладці укладайте її між спеціальними виступами.
8
Закріпіть на стіні в зручному місці колектор і підключіть до нього трубопровід. З'єднайте колектор з газовим котлом і протестуйте систему, подавши в неї гарячу воду. Якщо нагрів трубопроводу відбувається рівномірно, і не спостерігається течі, значить все було зроблено правильно.
9
Покладіть поверх трубопроводу стяжку. Її товщина повинна бути такою, щоб труби ховалися в ній повністю. Давши час стягуванні застигнути, укладіть поверх неї підлогове покриття.
Корисна порада
Водяні теплі підлоги можна виконувати і без заливки стяжки - так звані легкі теплі підлоги. У цьому випадку система комплектується пластинами, акумулюють тепло (найчастіше алюмінієвими), які мають пази для укладання трубопроводу. Беручись за пристрій водяного статі, слід мати на увазі, що їх конструкцій досить багато, тому не складе особливих труднощів підібрати систему, оптимально підходить для будь-якого будинку.