Як промивати ніс. Як прочищати ніс спринцовкой.

Промивання носа - дуже корисна процедура як для людей, які страждають частими простудними і інфекційними захворюваннями, закладеність носа, так і для абсолютно здорових людей, тому як промивання носа - відмінна профілактична процедура, що дозволяє уникнути попадання інфекції на пересушену слизову носоглотки.

Що ж стосується людей, які страждають аденоидитами, риніти, фарингіти, гайморитами, промивання носа позбавляє від постійної закладеності і нежиті, а також сприяє блокуванню нашаровуванні інфекційних та бактеріальних інфекцій на хронічне захворювання. Перш ніж промивати ніс потрібно вибрати правильний засіб, для промивання носа і носоглотки. Як правило, використовують:

  • теплу воду (не гарячу, а температури тіла, оскільки гаряча вода швидко всмоктується);
  • розчин морської солі (1,5-2 ч.л. сухої морської солі, 1 ст. теплої води, розчин перед використанням профільтрувати);
  • розчин, склад якого наближений до морської води (1 ст. теплої води, 1 ч.л. повареної солі, 1 ч.л. харчової соди, 1-2 краплі йоду);
  • відвари трав ромашки, шавлії, листя евкаліпта, звіробою, календули і т.п.

При цьому йод сприяє знищенню інфекцій слизової носоглотки, а рослинні засоби не тільки позбавляють слизову від мікробів і бактерій механічно, а ще мають протизапальну действіе.Еще важливо для досягнення найкращого ефекту виробити правильну техніку промивання носа. Лікарі радять виконувати цю процедуру наступним чином: найзручніше виконувати маніпуляції у ванній кімнаті, необхідно набрати, приготований заздалегідь, розчин в спринцівку або в спеціальну ємність, по черзі вводити розчин для промивання в ніздрі, при цьому Ви повинні стояти, схилившись над ванною або раковиною ( під 90 градусів) з відкритим ротом, щоб промивні води стікали по мові з рота. Промивати ніс дитині порядком складніше, хоча техніка аналогічна як для дорослих. Потрібно підготувати його і пояснити принцип процедури у формі гри, пояснити переваги маніпуляції. Важливо стежити, щоб дитина під час процедури не піднімав голову, щоб не ковтав промивні води і не захлинувся. Уперше натисніть на спринцівку слабо, щоб не налякати дитину і не зробити йому боляче, коли він звикне до маніпуляції, підсильте натиск, промивання пружною струменем набагато ефективніше. Великі труднощі виникають з реалізацією процедури, коли мають справу з маленькими або дуже примхливими дітьми. Щоб не завдати їм шкоди і не заподіяти болю через їх рухливості, можна використовувати менш ефективний, але легше реалізовується спосіб. А саме: дитину кладуть на спину і закопують за допомогою піпетки в ніс розчин або відвар, рідина стікає через ніс в глотку і дитина ковтає її. Після цієї процедури можна спробувати очистити ніс, відсмоктуючи спринцовкой або гумовим балоном слізь.Определенних рекомендацій з приводу обсягу розчину для промивання немає, це потрібно визначити самостійно, досвідченим шляхом. Приблизно можна взяти за орієнтир 100-200 мл на одне промиваніе.Медіцінскіе препарати для порожнини носа (мазі, креми і краплі) краще засвоюються після процедури промивання носа.