Як запам'ятовувати історичні дати.

Важливо розуміти, що людська пам'ять - все одно, що м'язи. Вона розвинена і служить вам в тій мірі, в якій в працюєте над її вдосконаленням. Існуюча думка про те, що пам'ять погіршується з віком - помилка. Погіршується пам'ять тільки в тому випадку, якщо людина припиняє тренувати її. Розвитку пам'яті сприяє читання, розгадування кросвордів, заучування віршів, розумова і письмова робота.
Вам знадобиться
  • - диктофон;
  • - ручка і папір;
  • - інтернет.
Інструкція
1
Визуализируйте історична подія. Особливо це допомагає, якщо мова йде про певну конкретну битві, укладенні договору, дні політичного перевороту і т.д. В такому випадку вам потрібно запам'ятовувати цілих три складових: число, місяць і рік.
2
Подивіться архівні фото, фільми, пов'язані з цією подією. Ви легко зможете в потрібний момент відтворити в голові точну картинку (пора року, обставини, особистостей, які брали участь у події). Досить просто зосередитися на зображенні і візуалізувати саму дату в розумі.
3
Відкиньте першу цифру (одиницю), як зайву, запам'ятовуйте тільки три залишилися. Існує й інший метод. Чотиризначний число, що позначає рік, розбийте на пари. Тоді потрібно запам'ятовувати НЕ 1945, а 19-45, 18-12, 19-60 і т.д.
4
Запам'ятовуйте методом асоціацій. Наприклад, якщо вам потрібно запам'ятати дату польоту Юрія Гагаріна в космос (12 квітня 1961). Місяць запам'ятати легко, перший політ людини в космос стався навесні, саме тоді, коли починається все нове. Навіть місяць, в який відбувся політ, починається з букви «а», бо це перша буква в алфавіті.
5
Зв'язуйте цифри з сенсом самої події. Наприклад, політ людини в космос в 1961 році був першим не лише для СРСР, але і для світу. Тому половина чисел в цій даті містять одиниці (12 і 61). Число 19 запам'ятовувати не потрібно, всім відомо, що освоювати космос людина почала в XX столітті. Продумуйте власні ланцюжка асоціацій для кожної дати .
6
Виписуйте історичні дати в стовпчик, а поруч - події. Присвятіть дві хвилини запам'ятовуванню, потім закрийте стовпчик і перевірте себе. Спочатку може не виходити, знову проведіть дві-три хвилини, запам'ятовуючи дати і події. І повторіть спробу згадати дати самостійно.
7
Запишіть історичні дати на диктофон. Звільніть цей запис кілька разів на день. Найкраще рано вранці, коли розум ще не встигає заповнитися великою кількістю нової інформації. Також можна знайти кілька хвилин під час поїздки в транспорті або під час сну.
Зверніть увагу
Не старайтесь впихнути в себе всі дати одразу. Вчіть поступово. Якщо ви готуєтеся до іспиту, почніть підготовку за 2-3 тижні.
Корисна порада
Розробіть власну систему запам'ятовування дат. Те, що ви придумуєте і застосовуєте самостійно, діє набагато ефективніше.