Як навчитися нестандартно мислити.

Нестандартне мислення здатне стати причиною успіху, оскільки воно дозволяє дивитися на повсякденні речі з іншого ракурсу і помічати можливості, які для звичайної людини виявляються не видно.
Інструкція
1
Про нестандартне мислення написано чимало книг, в яких наводяться практичні поради щодо вироблення цієї здатності. В основному вони належать перу іноземних авторів, твори яких перекладені російською мовою. Найвірніший шлях - вивчити кілька методик і почати активно застосовувати їх у життя.
2
При вирішенні черговий завдання намагайтеся об'ємно поглянути на сформовану картину. Часто люди люблять ускладнювати ситуації, не бачачи простих рішень, що лежать на поверхні.
3
Вивчіть нестандартні підходи, до яких коли-небудь здогадувалися люди. Історія знає безліч подій під час військових кампаній, коли межує з маренням рішення принесло перемогу. Яскравий приклад - залишення Москви Наполеону в 1812 році.
4
Почніть розвивати праву півкулю, яке відповідає за сприйняття символів і образів. До речі, для цього зовсім не обов'язково шукати специфічні вправи, досить активно використовувати ліву руку. Наприклад, людям, які постійно знаходяться за комп'ютером, можна перевести миша на іншу сторону.
5
Шукайте альтернативні рішення різних ситуацій. Приймати один варіант як єдино правильний без розгляду інших шляхів як мінімум неправильно, адже навіть якщо ви потрапили в шлунок до акули, у вас є як мінімум два виходи ... Знайдені рішення обов'язково записуйте на аркуш паперу, через час повертайтеся до них і доповнюйте новими варіантами. Наприклад, перед вами стоїть завдання збільшити число клієнтів. Напишіть до неї кілька десятків способів, як можна цього домогтися.
6
Є один тренінг, який дозволяє розвивати нестандартне мислення. Ви обираєте один іменник, а потім вигадуєте до нього близько 50-100 варіантів, що можна з ним зробити. Перші 10-15 рішень, як правило, носять шаблонний характер, а наступні вже помітно відрізняються від них. Якщо взяти слово «гроші», то багато людей починають в якості дієслів перераховувати «витратити», «отримати», «віддати», а потім переходять на «зробити паперовий літачок», «вишити на купюрі квіти» і т.п. Звичайно, більшість нестандартних ідей так і залишається незатребуваними, але з кожною наступною тренуванням збільшується ймовірність відкрити для себе нові можливості в професійній сфері або бізнесі і перетворити їх на джерело доходу.
Раціональним є мислення, що веде до якої-небудь мети і має логічне обгрунтування. Його необхідно розвивати, оскільки це основа ефективної взаємодії з навколишнім світом, спосіб сприйняття подій і обставин.
Інструкція
1
Розмовляючи з кимось, дотримуйтеся простих правил спілкування, які допоможуть вам розвинути своє мислення. Якщо ви починаєте бесіду з будь-якого затвердження, то подбайте про те, щоб дотримуватися своїх же слів у процесі всієї бесіди. Така логічна послідовність дозволить вам відстояти свою думку і навчитися не суперечити самому собі. Якщо ви впевнені в правильності своєї думки або думки, то повинні пам'ятати, що вона потребує доказу - затверджуйте тільки те, що ви можете довести побічно або прямо. Тоді ви зможете пояснити це іншій людині, збережіть своє мислення чітким і будете більш переконливим.
2
Будь-яку свою думку підтверджуйте доказом. Завжди ставте собі питання, які можуть спростувати ваше твердження або підтвердити його. Намагайтеся підбирати відразу кілька аргументів на захист своєї думки - вони не повинні суперечити один одному, повинні мати сильну доказову базу і логічний зв'язок з вашим початковим твердженням.
3
Точно так само ви повинні діяти, спростовуючи думку опонента. Якщо ви маєте протилежні погляди на одні й ті самі речі, то для відстоювання своїх думок повинні привести переконливі аргументи. Якщо ви зможете довести логічний взаємозв'язок, то приводите доводи на захист своєї позиції і спростовуйте неправдиву теорію співрозмовника.
4
Раціональне мислення передбачає відключення емоцій - вирішуючи будь-яке завдання, ви повинні зберігати холоднокровність і спокій. Якщо ситуація вимагає від вас раціональної позиції, що не включайте емоції - мислите логічно.
5
Тренуйтеся, сперечаючись. Вступайте в словесну перепалку при будь-якій можливості - це відмінний спосіб позмагатися в раціональному мисленні. Спочатку визначте предмет спору і з'ясуйте, чи однаково ви розумієте його суть. Приступайте до спору, приводите аргументи, фіксуйте свою думку і будьте послідовні, не відступаючи від первісного затвердження.
6
Раціональне мислення передбачає наявність позитивного погляду в майбутнє, так як негативні думки паралізують мозкову діяльність. Якщо ви схильні до стресу, виділіть свої негативні думки і подумайте про них раціонально, тверезо визначаючи їх розумність.