Як аналізувати продажу.

Проведення аналізу продажів зможе допомогти вам визначити більш перспективні види товарів або те, який товар купують найкраще. Також це дозволить вам відстежити тенденції зростання і спаду реалізації продукції. Володіючи такою інформацією, ви зможете найбільш ефективно управляти продажами.
Інструкція
1
Проведіть оцінку структури продажу товару. Для цього розрахуйте, яку кількість одиниць товару було придбано за аналізований (звітний) період. Потім порівняйте отримані значення з показниками за попередній або базисний період. В результаті розрахунку зробіть відповідні висновки (про зростання, стабільності або спаді продажів).
2
Виявіть темп приросту виручки. Для цього поділіть дані поточного періоду на значення минулого. При цьому необхідно з'ясувати, яка кількість товарів було реалізовано в кредит.
3
Зробіть аналіз рівномірності продажів продукції. Для цих цілей визначте величину коефіцієнта варіації або нерівномірності. При цьому, чим меншим значенням він володітиме, тим рівномірніше розподілені продажу по певних періодах.
4
Розрахуйте критичний обсяг продажів. Даний показник відображає, при якій кількості реалізованої продукції діяльність компанії перестане бути збитковою, проте поки що не стане приносити прибуток. В свою чергу, для його розрахунку необхідно розділити постійні витрати на значення маржинального доходу.
5
Знайдіть величину рентабельності продажів, яка представляє собою дохідність аналізованого підприємства, а також доцільність його існування. Її можна обчислити шляхом ділення значення прибутку від скоєних продажів на виручку. Такий показник найкраще аналізувати в динаміці доходів. Він продемонструє, який прибуток приносить вашій фірмі кожен рубль від отриманої виручки.
6
Проведіть аналіз темпів росту продажів у компаній-конкурентів. Це допоможе вам виявити власне становище на ринку, а в подальшому зміцнити позиції підприємства в цілому.
7
Визначте причини спаду кількості продажів (якщо вони є). В основному такими причинами можуть бути: наближення життєвого циклу продукції до кінця, високий рівень конкуренції на ринку. Залежно від причин, організації необхідно налагодити випуск нових продуктів або зміцнити власні сильні сторони.