Як написати план навчання.

Процес навчання дітей починається задовго до вступу до школи. Уже в дитячому саду з дітьми проводяться навчальні заняття відповідно до програми. Кількість і тривалість занять регламентовані в кожній віковій групі. План навчання, або навчальний план містить вказівки на їх кількість за стандартом і можливості додаткової освіти в кожному дошкільному навчальному закладі.
Вам знадобиться
  • - Програма, за якою працює дошкільний заклад;
  • - СанПин 2.4.1.2660-10.
Інструкція
1
Складіть базову (інваріантну) частину плану, вкажіть в ній види організованої діяльності дітей і ті освітні області, з яких ця діяльність складається. Наприклад, вид діяльності - «художня творчість», а освітні області - малювання, ліплення, аплікація.
2
Вкажіть кількість навчальних годин, відповідних переліченим освітнім областям для кожної вікової групи дитячого садка: молодшої, середньої, старшої, підготовчої.
3
Перевірте відповідність кількості годин освітньої навантаження в плані нормі годин, зазначених у програмі навчання . Наприклад, для молодшої та середньої групи норма становить 10 годин на тиждень, а для старшої групи - 13 годин.
4
Розробіть і опишіть варіативну частину навчального плану, в якому перерахуйте всі види додаткових послуг в установі. У відповідність з санітарними нормами, визначте можливості кожної вікової групи на отримання даних послуг. Кожна дитина в молодшій групі може відвідати тільки одне додаткове заняття в тиждень, а в середній - два.
5
Напишіть під кожною частиною плану примітки, що пояснюють, особливості проведення занять. Наприклад: «Заняття з фізичного розвитку дітей проводиться цілорічно 1 раз в тиждень на відкритому повітрі, 2 рази на тиждень - у приміщенні».
6
Підрахуйте кількість навчальних годин на рік для кожної вікової групи. Враховуйте, що в січні або лютому у дошкільнят можуть бути тижневі канікули. В цей час проводяться тільки естетично-оздоровчі заняття. У літній період проводяться ігри, спортивні свята, екскурсії, які заняттями не є.
7
Прикладіть до навчального плану пояснювальну записку, в якій вкажіть, за якою програмою працює дошкільний заклад, як змістовно варіативна частина плану узгоджується з базовою, як в плані відображена специфічна спрямованість роботи дитячого саду, регіональний і національний компонент.
Зверніть увагу
Для корекційних груп дитячого саду (наприклад, логопедичних), план складається окремо по цих же розділах. Таким чином, в дитячому саду комбінованого виду буде потрібно два плану навчання дітей.
Корисна порада
Для кожної вікової групи вкажіть тривалість одного заняття: 15, 20 або 25 хвилин.