Як зшити плаття на латину. Як кроїти волани равликом.

Латина входить в обов'язкову програму бальних танців і передбачає швидкість і свободу руху, емоції. Костюм, відповідний ритму і енергії латини, повинен бути не тільки красивим, але і зручним для танцюриста.
Вам знадобиться
  • Еластична тканина, швейні приналежності.
Інструкція
1
При пошитті одягу для латини враховуйте міжнародні правила для бальних костюмів: конкурсне плаття має бути без прикрас (каміння, блискітки, пір'я не допускаються). Матеріал рекомендовано використовувати будь фактури, крім металітового; тон і колір може бути будь-який, крім тілесного. Білизна має відповідати кольору сукні. Дозволяється використання комбінацій мереживних матеріалів, аплікації, бахроми. Виберіть варіант з еластичної, яскравої тканини.
2
Перший, простий варіант - готовий закритий купальник, топ, боді, доповнені широкою спідницею. Спідницю прикрасьте мереживом, воланами, бахромою. Настрочити ярусами готові деталі або пришити їх вручну (так легше коригувати пишність і обсяг). Красиво виглядають багатоярусні волани, які в русі танцюриста створюють динамічний ефект.
3
Зробіть розрахунок для шиття. Радіус волана дорівнює довжині краю самої спіднички, наприклад, сім сантиметрів. Окресліть перше коло обраного радіуса, з центру відкладіть вектор з додатком на ширину волана. Виріжте контури кіл, відріжте деталь, рухаючись від зовнішнього до внутрішнього кола. Розкроїте кілька воланів, зшийте їх, прикладіть до спідниці, приметайте.
4
Регулюйте величину оборки за допомогою зменшення або збільшення радіусу внутрішнього кола. Якщо ви звузите воланчик до одного кінця, вийде оригінальний спіральний декор низу сукні. Враховуйте при розкрої прибавки на шви: не більше одного сантиметра; розташування тканини по пайовій напрямку.
5
Використовуйте клапті яскравої тканини, викроюючи волани у вигляді равлика. Отримані волани складіть лицьовою стороною до низу сукні, прострочите, припуски акуратно надсекіте. Обробіть внутрішні зрізи оборочок; заутюжьте, злегка розтягуючи по косою.
6
Оригінально і повітряно виглядає плаття з бахромою в тон. Готовий закритий купальник обшийте шовковою бахромою з довгими кінчиками. Почніть кріплення з талії, пришиваючи тасьму ярусами по спіралі. Ця робота займе у вас не більше однієї години, а задоволення від незвичайного сукні для латини буде ні з чим не порівнянним.