Як в'язати жаккард на спицях.

Жакардові візерунки - чудова прикраса трикотажного одягу. Вони отримали свою назву на честь ткача Жаккарда, який жив у Франції в XVIII столітті, який і вигадав верстат, на якому можна було ткати полотно з подібним малюнком. Відтоді багатобарвний візерунок, пов'язаний лицьовій гладдю, теж стали називати жакардовим. Подібні мотиви здатні оживити найпростіший светр, джемпер, жилет або плаття. Однак щоб зв'язати жакардовий візерунок потрібен певний досвід, хоча навчитися це робити може навіть починаюча в'язальниця.
Вам знадобиться
  • - пряжа 2 або більше кольорів;
  • - прямі спиці.
Інструкція
1
Найпростіший жакардовий візерунок в'яжеться від двох клубків різного кольору. Виберіть відповідний малюнок або ж намалюйте свій власний на листку в клітку, де одна клітинка буде відповідати одній петельці. Це можуть бути геометричні фігури, зображення тварин, рослин, сніжинок і так далі.
2
Якщо це ваш перший досвід в'язання жакардових візерунків, то перш ніж починати в'язання речі, потренуйтеся на зразку. Зв'яжіть один особовий і один виворітний ряд ниткою основного кольору, а, починаючи з 3-го ряду, в'яжіть жакардовий візерунок.
3
Вважайте петлі за схемою справа наліво. Пров'яжіть кілька петель (згідно малюнку) одним кольором, потім візьміть клубок іншого кольору, причому першу нитку не відривайте. Неробочу нитку тримайте на вказівному пальці лівої руки трохи далі від робочої.
4
Провязав кілька петель за схемою другим кольором, змініть нитка. Тепер нитка, яка була неробочою, стає робочою. Розташуйте її на вказівному пальці лівої руки ближче до в'язання. Пров'яжіть подібним чином до кінця ряду.
5
Зверніть увагу, що на схемі вказують один або два раппорта. Їх слід повторювати до кінця ряду. У виворітного ряду всі петлі пров'язуйте по малюнку, перекрещивая їх, як описано вище. Наступний лицьовій ряд в'яжіть, вважаючи всі петлі на схемі.
6
Постійно стежте за тим, щоб нитки на виворітній стороні не провисали і не стягали орнамент. Якщо в наступному ряду буде необхідно поміняти основний колір, то крайню кромочную петлю пров'яжіть нитками від обох клубків.
7
Навчившись в'язати двоколірні візерунки, переходите до більш складним орнаментам. Правила в'язання багатобарвного візерунка такі ж. Тільки на пальці слід розташовувати всі нитки в заданій послідовності. Спочатку робоча, потім нитка наступного кольору і так далі. Щоб клубки чи не переплуталися, покладіть їх у високу кошик або каструлю.