Як зістригали нігті у цуценят.

Коли в родині з'являється маленьке цуценя, у господарів виникає маса проблем, пов'язаних з доглядом за ним. І якщо з кормом і туалетом розібратися досить просто, то питання про те, як стригти кігті цуценяті, більш складний.
Вам знадобиться
  • - когтерез, шліфувальна пилка.
Інструкція
1
Посадіть собаку на коліна, однією рукою візьміть лапу, зафіксувавши положення тіла ліктем. Щеня не повинен ворушитися, інакше під час стрижки кігтів можна травмувати лапу.
2
Кіготь підрозділяється на дві частини. Крайня не оснащена кровоносними судинами і обстригають безболісно. Тому дуже важливо обрізати кіготь на тій ділянці, де судини відсутні. На білому пазурі зробити це не складно, важче в тому випадку, коли кігті у цуценяти темні. Якщо досвід обробки кігтів відсутня, то краще звернутися до ветеринара.
3
Проводьте процедуру обрізання після купання. Так нігті будуть більш м'якими, і працювати з ними простіше. Якщо кіготь при обрізанні все-таки був травмований і видно кров, то її потрібно зупинити, притиснувши ватний тампон, змочений у спирті.
4
Після обрізання кігтів на першій лапі приступайте до другої. Послідовними рухами когтерез позбавте тварину від пазурів, не забуваючи про останній пальці, іменованому прибулим. Він не бере участі в ходьбі, але відросло кіготь може доставляти собаці незручність.
5
Можна просто підстригти кігті цуценяті , але професійний догляд включає в себе і шліфування. Для цього кожен кіготь обточується пилкою. Процедура не дуже приємна для собаки, але дозволяє повністю уникнути можливості отримання травм. Кігті стають гладкими і рівними з усіх боків.
Зверніть увагу
Часто виникає питання, чи потрібно стригти кігті у цуценяти, або ж можна обійтися і без цього. Тварині кігті не заважають, так як природою їм відводиться своя функція. Але господарям вони можуть доставляти масу клопоту: цуценя шумно бігає по квартирі і дряпає підлогове покриття саме через кігтів.
Корисна порада
Щоб обрізати кігті, потрібні когтерези, які можна придбати в будь-якому магазині, що спеціалізується на товарах для тварин. Їх розмір залежить від величини собаки. Для цуценят маленьких порід потрібні не дуже великі когтерези.