Як визначити рівень холестерину. Як вивести холестерин з організму.

Холестерин, накопичуючись на стінках судин, ускладнює їх прохідність і сприяє розвитку відповідних захворювань. Щоб визначити рівень холестерину, необхідно здати відповідний аналіз. Але розвитку атеросклерозу передує ряд симптомів і станів, які повинні вас насторожити.
Інструкція
1
Проаналізуйте свій раціон. Якщо в ньому переважають жирні продукти, смажені страви, вершкове масло і маргарин, сири і яйця, то рівень холестерину може бути дещо підвищений.
2
Якщо ваша вага далекий від норми, то, швидше за все, рівень холестерину теж буде підвищеним. Розрахуйте норми ваги для свого віку - від зростання в сантиметрах відніміть 100 і отримаєте величину своєї ідеальної ваги в кілограмах. Як правило, зайва вага завжди супроводжується високим рівнем холестерину в крові.
3
Якщо ви щодня робите зарядку або інтенсивно займаєтеся спортом кілька разів на тиждень, то рівень холестерину у вас може бути в нормі.
4
Ознакою відкладення жирових бляшок на стінках судин може бути поява передчасної сивини. Якщо сивого волосся у вас більше, ніж у ваших однолітків, то вам слід здати аналізи, щоб дізнатися свій рівень холестерину.
5
Ваш зовнішній вигляд може бути непрямим ознакою, що вказує на розвиток атеросклерозу - якщо ви виглядаєте старше своїх років, вам часто привласнюють вік, до якого вам ще далеко, то це може бути ознакою погіршення кровообігу. Якщо холестеринові бляшки сповільнять кровотік, то органи і тканини отримують менше поживних речовин - ваша шкіра стає в'ялою, з'являються ранні зморшки.
6
Якщо на долонях з'явилися жовтуваті плями, також з'явилася пігментація на повіках і на лобі, то кількість шкідливого холестерину у вашій крові вже досить високо. Ці жовті плями щільні на дотик і безболісні.
7
Розгляньте свою райдужну оболонку - якщо навколо неї з'явилося сірувате або біле кільце (його ще називають «старечої дугою»), то це може вказувати на надлишок жирів в організмі.
8
Із зовнішніх ознак надлишкового холестерину можна відзначити вертикальні або діагональні складки на мочках вух, а також наявність волосся в зовнішньо слуховому проході.
9
Якщо ви виявили один або декілька з цих ознак або просто хочете дізнатися свій рівень холестерину, то зверніться до лікаря і візьміть направлення на ліпідограму. Здавайте кров строго натщесерце, а за день до аналізу виключіть фізичні навантаження, жирну їжу і алкоголь.
Холестерин - жироподобное речовина, яка, перебуваючи в надлишку, відкладається в стінках судин, викликаючи розвиток атеросклерозу. Про зміст холестерину в крові лікарі судять за спеціальними аналізами, однак про підвищений його кількості можна дізнатися і іншими способами.
Вам знадобиться
  • - дзеркало;
  • - ваги.
Інструкція
1
Зверніть увагу на те, що ви їсте. Якщо у вашому раціоні переважають жирне м'ясо, смажена їжа, сало, яйця, сметана, сири, маргарин і вершкове масло, то, найімовірніше, ваш рівень холестерину вище норми.
2
Згадайте, коли ви востаннє робили зарядку. Люди, які регулярно займаються фізичним навантаженням, як правило, мають нормальний вміст холестерину.
3
Виміряйте свою вагу. Визначте, чи відповідає він нормі. Для цього скористайтеся формулою Брока: зріст (в сантиметрах) мінус 100 (або мінус 110 для людей, що досягли сорокарічного віку) = ідеальна вага (в кілограмах). Надлишкові кілограми поєднуються з високими показниками вмісту жирів в крові.
4
Критично огляньте себе в дзеркалі: виглядаєте ви на свій вік? Попросіть кількох людей визначити на вигляд, скільки вам років. Передчасне старіння пов'язане з погіршенням кровопостачання шкіри і внутрішніх органів через звуження судин бляшки холестеринів.
5
Оцініть кількість сивого волосся на голові, а для чоловіків - і на грудях. Порівняйте вираженість сивини у вас і у ваших однолітків. Передчасне і надлишкове посивіння - ознаки атеросклерозу, викликаного надлишком холестерину.
6
Розгляньте шкіру повік, лоба, долонних поверхонь рук. Невеликі жовтуваті плями на цих ділянках тіла, щільні і безболісні на дотик, є відкладеннями холестерину, який у великій кількості циркулює у вашому організмі.
7
Подивіться на мочки вух. Вертикальні або діагональні складки на них, на думку вчених, свідчать про схильність до гіперхолестеринемії, тобто високому вмісту холестерину в плазмі крові. Аналогічно розцінюється наявність волосся в зовнішньому слуховому проході.
8
Зверніть увагу на райдужки ока (частина, за якою судять про колір очей). Сірувате або матове кільце по її краю, зване «старечої дугою» сигналізує про надлишок жирів.
9
Для точного визначення вмісту холестерину та інших фракцій жирів в організмі здайте кров на ліпідограму. Напередодні аналізу не приймайте алкоголь, уникайте сильних фізичних навантажень. За 12 годин до дослідження утримайтеся від прийому їжі, т.к. воно проводиться натщесерце.