Як діагностувати діабет. якщо ставиш інсулін можливо його відміна після поліпшення.

Діабет - захворювання, при якому порушується обмін речовин. Підшлункова залоза хворого виробляє недостатню кількість інсуліну або не виробляє його взагалі. При цьому в крові різко підвищується вміст цукру. Ознаки захворювання досить характерні, тому діагностування діабету особливої складності не представляє.
Інструкція
1
Причиною підвищення рівня цукру в крові хворого є зниження продукування інсуліну. Інсулін - це гормон, що виробляється підшлунковою залозою. Головна його функція - доставка глюкози в клітини організму. У чистому вигляді глюкозу здатні засвоювати тільки клітини головного мозку і нервових тканин. Все решта - шкірні, м'язові, кісткові тканини - тільки при наявності інсуліну.
2
Споживані людиною продукти, розщеплюються в шлунку і кишечнику, в результаті чого в кров надходить глюкоза, яка повинна забезпечити організм необхідною для життєдіяльності енергією. Рівень цукру в крові підвищується. Однак, оскільки інсуліну мало, або немає взагалі, глюкоза не засвоюється, клітини голодують. Організм вивільняє резервні запаси глюкози - глікоген. Рівень цукру знову підвищується, але клітини раніше голодують. Основним джерелом енергії стає жир, для переробки якого інсулін не потрібно. Людина худне, іноді сильно. Зазвичай це відбувається при діабеті першого типу.
3
Рівень цукру в крові, при якому глюкоза починає виділятися з сечею, називається нирковим порогом. Зазвичай він становить 9,0-10 ммоль/л. Організм хворого при цьому втрачає також різні солі і велику кількість води. Як наслідок, часте і рясне сечовипускання і спрага.
4
В процесі розщеплення жиру в кров надходять кетонові тіла, які потім виділяються з сечею у вигляді ацетону. Розвивається діабетичний кетоацидоз. З'являється запах ацетону з рота. Дія ацетону на організм нагадує отруєння. Спостерігається слабкість, стомлюваність, болі в животі, нудота, іноді блювота.
5
Таким чином, первинні ознаки діабету: • поява сильної спраги; • сеча стає безбарвною і липкою від цукру, її кількість збільшується; • незважаючи на підвищений апетит, спостерігається втрата ваги, іноді значна; • якщо лікування не розпочато, розвивається кетоацидоз, з'являється запах ацетону з рота.
6
Все вище сказане характерно в першу чергу для діабету I- го типу. При діабеті II-го типу втрати ваги не спостерігається. Швидше навпаки, хворі часто мають зайву вагу. В першу чергу повинна насторожувати постійна спрага і підвищене споживання рідини.
7
Якщо ви помітили у себе ознаки цукрового діабету, терміново зверніться до лікаря. Лікар призначить аналізи, які повинні підтвердити або спростувати первинний діагноз, встановити тип захворювання, оцінити загальний стан організму і наявність або відсутність ускладнень.
8
Основним є аналіз на визначення рівня вмісту цукру крові. У здорової людини він не перевищує 6,1 ммоль/л натще. Більш специфічний метод діагностики - тест на толерантність тканин до глюкози. Він особливо важливий, якщо рівень глікемії підвищено незначно, що не дозволяє однозначно встановити діагноз. Хворий приймає розчин глюкози. Діагноз «діабет» встановлюється, якщо через 2 години рівень концентрації глюкози перевищує 11 ммоль/л. Тест проводиться в ранкові години, натщесерце. Напередодні рекомендується виключити з ужитку алкоголь і препарати, що сприяють підвищенню рівня глікемії.
9
Ці аналізи дозволяють визначити рівень концентрації глюкози на момент обстеження. Аналіз на визначення рівня глікованого гемоглобіну - HbA1c - дозволяє зробити висновок про рівні глікемії приблизно протягом 3 місяців. Нормальним вважається, якщо його значення не перевищує 5,9%.
10
Додатковими методами діагностики є аналізи на визначення цукру і ацетону в сечі. Поява в сечі глюкози свідчить про те, що рівень глікемії перевищує 9 ммоль/л, а наявність ацетону - про розвиток кетоацедоза, важкого ускладнення, яке може закінчитися комою і навіть привести до загибелі хворого. У здорової людини глюкоза і ацетон у сечі відсутні.
Зверніть увагу
В абсолютній більшості випадків цукровим діабетом I-го типу хворіють діти. Якщо ви помітили, що ваша дитина схуд і багато п'є, негайно зверніться до лікаря. Наслідки вашого зволікання можуть бути не просто важкими, вони можуть бути трагічними. Пам'ятайте про етом.Діабет II-го типу підстерігає людей після 45 років. І він далеко не так нешкідливий, як могло б здатися. Це захворювання страшно своїми ускладненнями. Чим раніше воно буде виявлено, тим більше шансів налагодити нормальну, повноцінне життя і не допустити ускладнень. Уважно ставтеся до свого здоров'я.