Як заправити картридж лазерного принтера самостійно. заправка картриджа матричного принтера.

Сучасний лазерний принтер забезпечує високоякісну швидку друк і невисоку вартість віддрукованих сторінок. Але при друку поступово витрачається тонер, і одного разу перед власником принтера постає завдання заправки картриджа.
Інструкція
1
Незважаючи на відмінність в конструкції картриджів для принтерів різних моделей і виробників, загальні принципи заправки залишаються однаковими. Перед початком заправки постеліть на стіл газету, приготуйте суху ганчірочку для витирання картриджа від розсипаного тонера.
2
Заправка картриджа лазерного принтера включає в себе не тільки засипку тонера, а й чистку відсіку для сміття - в нього потрапляють ворсинки з паперу, пил, якесь кількість тонера. Але якщо ваш картридж заправляється вперше, то відсік для сміття можна під час першої заправки не чистити.
3
Зніміть картридж, покладіть його на стіл. Захисну шторку, що прикриває світлочутливий барабан, іноді знімають, але при акуратній роботі цього можна не робити. Візьміть плоскогубці і акуратно витягніть ними втулки, що кріплять світлочутливий барабан. Уважно запам'ятовуйте порядок розбирання. Потім злегка розсуньте підпружинені половинки картриджа, посуньте шторку і витягніть за шестерінку світлочутливий барабан. Загорніть його в чисту бавовняну тканину і покладіть в темне місце - барабан не можна тримати на світлі.
4
Для очищення бункера для сміття необхідно роз'єднати підпружинені половинки картриджа. Вони з'єднуються двома штифтами. Іноді ці штифти можуть бути залиті пластмасою, в цьому випадку на їх місці видно невеликі пластмасові виступи, які необхідно акуратно зрізати - так, щоб за штифти можна було вхопитися маленькими кусачками або плоскогубцями. В деяких випадках штифти можна вибити всередину картриджа, потім, після поділу половинок, витягти.
5
Розбираючи картридж, не торкайтеся пальцями поверхонь валиків, беріться тільки за кінці осей. Бункер для сміття знаходиться в половинці картриджа з ручкою. Щоб витягти сміття, необхідно зняти гумовий валик (він знаходиться під знятим світлочутливим барабаном), потім відкрутити гвинти, що кріплять ракель - металеву пластину з прикріпленою до неї м'якою пластиковою прозорою смужкою. Знявши ракель, акуратно витрусити на газетний лист вміст сміттєвого бункера через щілину, що, скрутіть газету і відправте її у відро для сміття. Зберіть деталі цієї половини картриджа в зворотному порядку.
6
Бункер для тонера знаходиться в другій половині картриджа. На одному з торців цієї половинки є гвинт під хрест - відкрутіть його, зніміть кришку, при цьому притримуйте тон-вал, щоб він не вивалився. Він прикриває щілину, через яку подається тонер. Під знятої кришкою шукайте пластмасову пробку. Відкрийте її, під нею знаходиться отвір для засипання тонера.
7
Засинаючи тонер, ніколи не заповнюйте бункер до кінця - в цьому випадку картридж може зіпсуватися. Завжди залишайте хоча б трохи вільного місця. Цілком достатньо засипати в порожній бункер стандартний флакон тонера. Знову вставте пробку на місце і зберіть картридж в зворотному порядку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FG8E8O2ooL0
Власники принтерів, струменевих і лазерних, дуже часто стикаються з проблемою заправки картриджа, коли закінчується чорнило або тонер. Картриджі для принтерів - вельми не дешеве задоволення, тому вигідніше заправити старий картридж, ніж купити новий. А оскільки навіть за послуги заправки в салонах і магазинах беруть чималу плату, буде корисно навчитися робити це самостійно.
Інструкція
1
Якщо ви - власник струменевого принтера, заправка для вас не стане складним або дорогим справою. Спочатку вийміть картридж, попередньо прочитавши інструкцію по експлуатації вашого принтера. Покладіть на стіл газету в декілька шарів так, щоб фарба не змогла протекти на стіл. Відмити її буде надзвичайно складно. На газету покладіть картридж вниз друкуючими головками.
2
Зніміть верхню етикетку. Потім проколіть (просвердлите, прожгіте) у картриджі три маленьких отвори. Використовуючи шприц або інше пристосування, дуже обережно і повільно наповніть кожен контейнер чорнилом відповідного кольору (червоний, синій, зелений). На кожен колір припадає в середньому по 6 мл чорнила. Після наповнення дайте картриджу постояти 5 хвилин і заклейте зроблені вами отвори скотчем. Вставте картридж назад у принтер і проведіть кілька циклів прочищення відповідно до керівництва до принтера. Після цього ваш принтер знову готовий до печаті.Как бачите, заправка картриджа не займе у вас більше 10 хвилин і заощадить чималу суму грошей, особливо, якщо вам доводиться досить часто це робити.
3
Картриджі для лазерних принтерів відрізняються конструкцією і, отже, принципом заправки. Наприклад, картридж для принтера HP завжди має селеновий фотобарабан, а деякі картриджі розташовані в окремому «драм-картриджі» .Для того щоб засипати тонер в принтер, існує два способи. У першому випадку здійсните повне розбирання всього картриджа, витягніть селеновий фотобарабан і засипте тонер в бункер.
4
Однак, якщо у вас немає достатніх слюсарних навичок або ви боїтеся пошкодити картридж, існує й інший варіант.Аккуратно вийміть картридж з принтера і виконайте отвір в самому бункері тонера. Отвір можете пропалити, вирізати гострим ножем або просверліть.Не забудьте витрусити стружки з бункера разом із залишком старого тонера. Щоб не пошкодити конструкцію картриджа, не впроваджуються в корпус сильно глибоко. Після заправки отвори акуратно заклейте скотчем.