Як намалювати жабу.

Набридло малювати натюрморти? Втомилися писати портрети і дивитися не можете на пейзажі? Відпочиньте від серйозних художніх тем на екзотиці - наприклад, намалюйте жабу.
Вам знадобиться
  • Папір для акварелі, простий олівець, ластик, акварель, пензлик, 2 ємності для води, палітра
Інструкція
1
Розташуйте аркуш паперу горизонтально. Розділіть його навпіл вертикальною і горизонтальною лініями. Намітьте приблизне розташування жаби. Основна її маса зміщена злегка вліво. Центр перетину осей припадає на центр спинки нашого об'єкта.
2
Намалюйте центральну вісь об'єкта. Тобто уявіть, що ви малюєте її хребет. Ця лінія розташовується під кутом 45 градусів до раніше намальованої вертикальної лінії. Лінія лівої передньої лапки знаходиться під кутом 85 градусів по відношенню до хребта, а задніх лапок - під кутом 45 градусів.
3
Тепер необхідно визначити пропорції тіла нашої героїні. Для цього використовуємо метод візування. Як захід візьмемо довжину голови жаби. Вона уміщається в довжині тулуба рівно два рази. Відкладіть ці відрізки на осі. В задніх лапках (разом з пальцями) уміщається приблизно 1,8 такої відстані. У передній лапі (без кисті) - 1, а в самій кисті - 0,5 довжини голови.
4
Подумки уявіть всі частини об'єкта в вигляді простих геометричних форм. Саме в такому схематичному вигляді перенесіть їх на малюнок. Голова являє собою піраміду з закругленими кутами. Очі - кулі, тулуб - конус, а ноги - циліндри. Потім обрисуйте всі форми більш точно, відповідно до реальних обрисами жаби.
5
Олівцем легко, без сильного натиску позначте на малюнку місця плямистої забарвлення на черевці і лапах. Це допоможе вам не заплутатися, коли потрібно буде швидко працювати аквареллю. Також намітьте форму листа, на якому сидить жаба.
6
Підготуйте дві ємності з водою: в одній ви будете мити пензлик, друга повинна залишатися чистою.
7
Визначте основні колірні плями на передньому плані. Нанесіть їх (трохи світліше, ніж потрібно) широким пензлем з білячого хутра: на маківку, спинку і верхню поверхню задніх лап - суміш трав'яного і охри, на бік мордочки і спини - холодний синьо-зелений, на передню лапку - суміш трав'яного, охри і сепії. Вимийте пензлик у чистій воді, злегка відіжміть і размойте на аркуші місця, де шкіра жаби блищить - в області з'єднання голови і тіла, нижню частину спини і верхню частину лівої задньої лапи.
8
Тепер сформуйте обсяг об'єкта. Для цього його потрібно точніше розібрати по відтінкам, уважно пропрацювати місця зміни кольорів і власних тіней. Не забувайте, що освітлені місця об'єкта мають теплий відтінок, а ті, що в тіні - холодний.
9
Коли об'єкт буде завершений, залийте кольором задній план. Тут точна промальовування не потрібно і навіть протипоказана.
10
Змішайте на палітрі ті ж відтінки, які ви використовували для самого першого шару кольору на жабі, тільки темніше. Акуратно нанесіть їх на поверхню за допомогою сухої поролоновою губки (спочатку випробуйте цей метод на якомусь чернетці). Так ви передасте бугристость шкіри.
11
Відійдіть від малюнка на 3-4 кроки, а ще краще - переверніть його догори ногами - в такому положенні ви зможете побачити недоліки, які з ближнього відстані не помічали, і довести малюнок до досконалості.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WXIwzmzsarM