Як тримати бас. гра на гітарі Як правильно затискати струни.

Бас-гітара - струнно-щипковий, частіше електронний музичний інструмент, що водить в більшість складів естрадних ансамблів. Завдяки поширеності музиканти іноді просто називають його «бас», по виконуваної функції (низькі ноти, як правило, іншим інструментам поручал). Від правильної постановки рук і корпусу залежать як зручність виконання на басу, так і технічна точність партії.
Вам знадобиться
  • - бас-гітара;
  • - кабелі;
  • - комбопідсилювач;
  • - медіатор (необов'язковий).
Інструкція
1
Підключіть бас-гітару до підсилювача. Перед включенням переконайтеся, що на всій апаратурі і самому інструменті гучність зведена на мінімум. Налаштувати її можна буде після включення. За зауваженнями досвідчених музикантів і звукорежисерів, завдяки цій маленькій мірі обережності всі електронні прилади прослужать довше і будуть менше зношуватися.
2
Грати на басу можна сидячи або стоячи, залежно від цього тримати бас-гітару доводиться трохи по-різному. Більш зручним вважається сидяче положення музиканта: стілець повинен бути такої висоти, щоб коліна не терпли. Злегка розведіть ноги і поставте корпус бас-гітари між ними. Гриф при цьому повинен розташовуватися в лівій руці.
3
Головка грифа повинна розташовуватися на рівні плеча або трохи вище. Перевірте, наскільки вам зручно: якщо рука не доводиться тягнутися до перших ладам або згинати руку в лікті занадто сильно на середніх і останніх, значить, положення лівої руки ідеально.
4
Права рука розташовується ліктем на виступі корпусу. Кисть може розташовуватися в декількох місцях над звукоснимателями, залежно від бажаного ефекту. Щоб домогтися більш соковитого або приглушеного звуку, переміщайте руку вздовж струн. Використовуйте медіатор або грайте пальцями, в залежності від власних уподобань та художніх завдань.
5
При виконанні стоячи загальні принципи такі ж: гриф повинен знаходитися на такій відстані від плеча, щоб не доводилося ні тягнутися, ні згинати руку. Різниця полягає в тому, що налаштувати положення баса потрібно за допомогою ременя.
Зверніть увагу
Як правило, на бас-гітарі грають стоячи: це положення на сцені дозволяє активно рухатися і брати участь в сценічній дії. Зокрема, під час концертів музикант може брати участь у деяких хореографічних сценах з обмеженим набором рухів.
У гітаристів існує два способи посадки. Це класичний спосіб, коли гітара виїмкою в обечайке кладеться на ліву ногу (всі рекомендації дані нижче для гітариста-правші), і побутової спосіб, коли гітара розташовується на правій нозі. Обидва способи мають право на існування, і музикант може тримати гітару будь-яким з них залежно від стилю виконуваної музики. Але в обох випадках необхідно пам'ятати про основні правила посадки.
Вам знадобиться
  • Гітара, стілець, підставка для ноги (висотою 5-10 см).
Інструкція
1
Для початку підберіть відповідний для гри стілець. Він повинен бути таким, щоб при сидінні на ньому ваша стегнова кістка розташовувалася паралельно підлозі. У випадку якщо ви хочете використовувати класичну посадку, вам знадобиться підставка для ноги. Зазвичай це дерев'яна конструкція висотою 5-10 см. І площею поверхні, достатньої для того, щоб розмістити на ній ступню.
2
Сядьте на край стільця, так, щоб вам було зручно. При класичній посадці поставте ліву ногу на підставку. Ваше коліно, таким чином, виявиться піднесеним. Покладіть гітару на ліву ногу. Ваша права нога повинна бути при цьому відсунута в сторону на відстань, достатню для того, щоб корпус гітари зручно і стійко розташувався в ногах. Наблизьте корпус до тіла. При цьому дека гітари під час гри повинна бути перпендикулярна або майже перпендикулярна площині статі. Знайдіть зручне для себе положення. Намагайтеся тримати спину рівно.
3
Якщо ви хочете використовувати некласичну посадку, тоді підставка вам не знадобиться. Розташуйте гітару виїмкою обичайки на правій нозі. Усі інші рекомендації аналогічні приведеним для класичної посадки.
4
Розташуйте вашу праву руку на корпусі гітари так, щоб долоня розташувалася над струнами в районі резонатора (приблизно на половину затуляючи його). Лікоть руки повинен при цьому виявитися приблизно на стику обичайки і верхньої деки. Відкоригуйте положення руки так, щоб вам було зручно.
5
Пальці правої руки повинні стояти на струнах, при цьому бути лише зліг вигнутими в суглобах.
6
Обхватите знизу лівою долонею гриф гітари. Правильним є таке положення лівої кисті, коли долоню стосується грифа тільки подушечками «граючих» пальців (або, при використанні прийому баре, всією поверхнею пальця) і частиною поверхні великого пальця.
7
Великий палець, розташовуючись на задній стороні грифа, не повинен опускатися занадто низько або підніматися високо. Тим більше не повинен показуватися над верхнім краєм грифа.