Як почати свій турбізнес.

Все більше людей хочуть відпочивати якісно, тому все більше турфірм з'являється на ринку послуг. Займатися туристичним бізнесом приємно, адже доставляти людям позитивні емоції - це не щастя? Але є деякі тонкощі, які слід врахувати перед початком власного турбізнесу.
Інструкція
1
Туристичний бізнес - широке поняття, яке включає в себе кілька підвидів діяльності. Першим ділом вам буде необхідно вирішити, яка саме діяльність вас приваблює більше. Найбільш простим і популярним рішенням сьогодні є відкриття туристичного агентства та продаж путівок за обраними напрямками, отримуючи комісійні. Турагентство не формує путівки самостійно, воно лише продає вже готові, куплені у туроператора - свого партнера.
2
Якщо ж ви хочете займатися не спілкуванням з клієнтами, а побудовою відносин з авіакомпаніями, готелями та іншими організаторами відпочинку для туристів, то необхідно отримати ліцензію туроператора. Якщо ви плануєте також продавати авіаквитки, буде потрібна додаткова ліцензія для здійснення цього виду діяльності.
3
Здійснення туристичної діяльності можливе при будь-якій формі власності. Можлива реєстрація в якості індивідуального підприємця або відкриття ТОВ або ЗАТ. Однак є обов'язкові вимоги, наприклад, наявність офісу або стаж роботи співробітників не менше трьох років для відкриття турагентства і не менше п'яти - для туроператора. Вимоги по ліцензуванню діяльності туристичних фірм детально викладені в Положенні про ліцензування турагентської і туроператорської діяльності.
4
Після того як ви вирішили, який саме діяльністю будете займатися, приступайте до оформлення необхідних документів, рекламі і розкрутці діяльності своєї компанії. Частіше відвідуйте професійні виставки і воркшопи, там ви можете налагодити відносини з туроператорами, якщо ви вирішили відкривати туристичне агентство, або домовитися про вигідні умови відпочинку туристів, якщо ви є туроператором.
Туристичний бізнес був і залишається популярним, оскільки щороку тисячі туристів збираються на відпочинок. Важливо не тільки грамотно організувати систему даного виду підприємництва, а й ефективно залучати нових клієнтів на постійній основі.
Вам знадобиться
  • - бізнес-план;
  • - документація;
  • - стартовий капітал;
  • - комп'ютер з виходом в інтернет;
  • - офіс.
Інструкція
1
Дослідіть ринок і попит. Добре вивчіть потреби місцевого населення. Вам точно потрібно знати, на які групи осіб буде орієнтований ваш майбутній бізнес. Дізнайтеся, скільки отримують ці люди, до яких країн воліють їздити, як часто вони беруть відпустку, в який час року і т.д. Зберіть якомога більше інформації по всім потенційним клієнтам. Для цього вам знадобиться допомога професійного соціолога або маркетолога. Використовуйте також інтернет для цієї мети.
2
Визначте, які країни і типи путівок ви будете надавати клієнтам. Після аналізу ринку, подумайте і вирішіть, які види турів будуть превалювати у вашій організації: місцеві (область), спільні тури або закордонні. Від цього багато в чому залежатимуть витрати на організацію бізнесу.
3
Створіть грамотний бізнес-план. Це найважливіша частина підготовки до відкриття туристичного бізнесу. Напишіть список витрат, які вам потрібно буде понести на першому етапі відкриття і перших декількох місяців роботи. Добре прорахуйте, скільки потрібно коштів для відкриття офісу, залучення персоналу, складання документації та дозволів, покупки меблів, комп'ютерів та інших важливих речей.
4
Розраховуйте приблизно на один мільйон. Також складіть щоденний план того, як ви прийдете з нинішнього становища в кінцеве, тобто до відкриття своєї туристичної фірми. Це особливо корисно тим, хто взагалі ніколи не займався підприємницькою діяльністю.
5
Зверніться до місцевих органів влади за отриманням інформації та оформленням документації. Дізнайтеся, які точно документи вам потрібно отримати для відкриття подібної справи. Вам знадобиться дозволу з ЖЕКу, податкової інспекції, протипожежної охорони та інших органів. Звичайно, якщо ваш офіс буде на дому, то цей процес може бути завершений набагато раніше.
6
Знайдіть стартовий капітал для організації бізнесу. Навіть якщо вам вдалося зібрати трохи коштів для початку туристичної діяльності, розгляньте варіанти отримання додаткового фінансування. Не варто ризикувати всім капіталом. Залучіть партнерів або інвесторів, які можуть бути зацікавлені постійно отримувати прибуток з вашої діяльності.
Корисна порада
Співпрацюйте завжди тільки з професійними бізнесменами, маркетологами і консультантам, поки будуєте туристичний бізнес.