Як оформити правильно портфоліо вчителя.

Останнім часом поширеною практикою стала оцінка професіоналізму вчителя в тому числі і на підставі його портфоліо. Для складання даного документа дотримуйтесь ряду простих рекомендацій.
Інструкція
1
Спеціального формату якого зразка, по якому має складатися портфоліо, не існує. Єдиним правилом, якому повинен слідувати педагог, є ідеально чітка структуризація і логічна завершеність як кожного пункту, так і портфоліо в цілому.
2
Першим пунктом бажано вказати обов'язки, виконувані вчителем на протязі його робочого стажу та прямо відносяться до його професійної діяльності.
3
Другою частиною вашого портфоліо виділіть педагогічну філософію, якою ви прямуєте, а саме, ваше ставлення до освітнього процесу. В обов'язковому порядку викладіть свої цілі, завдання, а також методологію навчання учнів.
4
Пунктом, без якого портфоліо не може бути представлено в принципі, є особисті педагогічні ідеї вчителя . Крім цього, обов'язково підтвердження ефективності їх застосування на практиці. Обов'язково вкажіть дану інформацію.
5
Викладіть перелік навчальних курсів, засоби вдосконалення педагогічної діяльності, а також курси підвищення кваліфікації, які були вами успішно закінчені. Крім цього, вкажіть конференції та майстер-класи, в яких ви брали участь.
6
Також вкажіть викладення з діагностики учнів по заявлених програмам. Для повноти картини також вкажіть досягнення ваших учнів або студентів, в залежності від виду вашої педагогічної діяльності, в освітньому середовищі.
7
Останнім пунктом у вашому портфоліо повинна бути ваша мета в рамках кар'єрного та професійного розвитку. В цьому пункті повинні бути ясно і чітко викладено напрямок, по якому ви рухаєтеся або плануєте продвігатьяс, а також позиція, яка цікавить вас в довгостроковій перспективі.
Корисна порада
Пам'ятайте, що вся інформація, заявлена в портфоліо, в обов'язковому порядку повинна бути підтверджена документально. Бажано оформити її як додаток до документа портфоліо.
При влаштуванні на роботу важливо показати себе з самих найкращих сторін не тільки на словах, але й на ділі. Зберіть усі свої досягнення воєдино - іншими словами, підготуйте портфоліо. Роботодавці в першу чергу звертають увагу саме на нього, тому що грамотно оформлений перелік робіт і досягнень допоможе йому скласти уявлення про вас як про професіонала ще на етапі віддаленого знайомства.

Як скласти портфоліо

Важливо запропонувати роботодавцеві свої кращі професійні якості, навички та вміння. Наприклад, якщо ви хочете працювати фотографом, вам слід відібрати свої кращі знімки. Те ж стосується і моделей. Якщо ви хочете стати журналістом, покажіть замовнику свої кращі тексти або відеосюжети. Оптимальна кількість демонстраційного матеріалу - 10-20 штук, залежно від вашої професійної спеціалізації. Цього буде достатньо, щоб у роботодавця сформувалося уявлення про ваш професіоналізм. Порядок розташування робіт можете визначити самі - він може бути хронологічний, тематичний або жанровий.Поработайте і над оформленням портфоліо. Навіть зберігаючи свої матеріали в файлі формату doc, ви можете оригінально їх представити. Подумайте над колірними або шрифтовими виділеннями. Якщо ви плануєте працювати з замовником по декількох напрямках, спробуйте пограти з поділом презентаційного матеріалу на блоки. Наприклад, спочатку фотографії, потім тексти, далі - комерційні пропозиції. Презентація не повинна бути занадто барвистою. Якщо ви уявляєте своє портфоліо «віддалено», розділіть його на різні документи, щоб не змішувати свої матеріали (якщо мова йде про різні напрямки потенційної діяльності) в рамках одного файлу. Об'єднайте всі в один архів або папку, головне, перевірте, щоб формат ваших матеріалів був універсальним (doc, jpeg, pdf).

Як оформити портфоліо в інтернеті

З можливостями, які надає мережеве простір, грішно проігнорувати віртуальну самопрезентацію . Існують спеціалізовані сайти, на яких можна розмістити не лише своє резюме, але і прикріпити портфоліо. До ваших послуг численні ресурси з пошуку роботи практично в будь-якій точці світу. Найчастіше на них пропонують заповнити заздалегідь підготовлену форму. Деякі системи дозволяють таким чином сформувати власне портфоліо в онлайн-режимі. Працюючи над таким видом презентації, запам'ятайте наступне: прикрепляйте до кожного напряму не менше одного і не більше шести проектів, які повинні бути не тільки кращими, але і свіжими, прикрепляйте скріншоти (якщо мова йде про роботу з текстами), а також грамотно описуйте свої проекти та пропозиції. Не забудьте обрати свою кращу фотографію для аватара.