Як замінити гальмівні колодки.

Гальмівна система автомобіля є однією з основних. Від її працездатності залежить не тільки безпеку водіння транспортного засобу, а й життя пасажирів і водія. Одним з головних її елементів є передні гальмівні колодки. Слід періодично перевіряти їх товщину, а коли вона стане менше 1,5 мм, замінювати новими.
Вам знадобиться
  • - штангенциркуль;
  • - молоток;
  • - прошивка (борідок або старий палець кріплення гальмівних колодок);
  • - напилок;
  • - монтажна лопатка;
  • - пассатижи;
  • - ключ для болтів коліс;
  • - домкрат;
  • - опори.
Інструкція
1
Встановіть автомобіль на рівну площадку і зафіксуйте задні колеса упорами-башмаками. Зніміть переднє колесо. Визначте візуально товщину накладок на гальмівних колодках. Коли вона менше 2 мм, зніміть передні гальмівні колодки , щоб провести повну перевірку.
2
Почистіть гальмівний механізм від налиплого бруду. Особливо зверніть увагу на пальці кріплення колодок. Нанесіть для полегшення розбирання на місця з'єднання їх з циліндрами рідина WD-40.
3
Зніміть шплінти з пальців. Візьміть наставку, рівну їм по діаметру, і вибийте їх з гальмівних циліндрів.
4
Видаліть з гальмівних колодок дві притискні пружини. Вийміть внутрішню і зовнішню гальмівні колодки .
5
Візьміть чисту ганчір'я і протріть ретельно внутрішню частину колісних циліндрів. Зверніть увагу на пильовики гальмівних циліндрів. Якщо є ознаки старіння або пошкодження, - замініть.
6
Візьміть напилок і видаліть буртик на гальмівному диску з обох сторін не менш ніж в 3-х місцях. Виміряйте штангенциркулем його товщину по ним. У будь-якому з них вона повинна перевищувати 9 мм. Інакше гальмівний диск слід замінити.
7
Використовуйте монтажну лопатку і проставку (зношену колодку) для вдавлення по черзі поршнів в гальмівні циліндри, спираючи лопатку про гальмівний диск. При цьому в бачку головного гальмівного циліндра підвищиться рівень рідини. Коли він досягне мітки МАХ або підійде до неї близько, видаліть частину рідини, щоб уникнути переливу.
8
Поставте нові передні гальмівні колодки на автомобіль в зворотному порядку. Після цього перевірте в бачку головного гальмівного циліндра рівень рідини. Доведіть його до норми. Натисніть гальмівну педаль кілька разів, щоб встановити поршні в робоче положення. Встановіть колесо на місце. Замініть передні гальмівні колодки на іншому колесі.
Зверніть увагу
Якщо є нерівномірний знос накладок або неоднаковий знос їх на одному гальмівному механізмі, то слід замінити робочі циліндри або весь гальмівний супорт в зборі.
Корисна порада
Не слід натискати на педаль гальма, коли гальмівні колодки зняті, щоб не видавити поршні з робочих циліндрів.