Як зарядити мото акумулятор.

Зарядні пристрої, спеціально призначених для 12-вольтів мотоциклетних акумуляторів, вітчизняна промисловість не випускає. Імпортні відрізняються високою ціною, доступною не кожному мотоциклісту. Тому в якості зарядного пристрою можна використовувати стаціонарний комп'ютер.
Вам знадобиться
  • - два відрізки ізольованого проводу метрової довжини різного кольору;
  • - ніж, ізолента, хрестова викрутка;
  • - лампочка на 12 В або тестер
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер і вийміть провід з розетки. Зніміть кожух системного блоку. Зверніть увагу, куди підключений провід, який ви вийняли з розетки. Це і є блок живлення. Від нього відходить багато різнокольорових дротів, що закінчуються пластиковими роз'ємами. Найбільший роз'єм підключений до материнської плати. Від'єднайте його, натиснувши фіксатор і запам'ятавши розташування цього фіксатора.
2
Промаркіруйте всі інші дроти, що йдуть від блоку живлення, написавши на них, до яких пристроїв вони підключені. Потім відключіть їх усі. У підсумку ви отримаєте блок живлення комп'ютера, відключений від його внутрішніх систем. Відкрутивши його кріпильні гвинти, розташовані з боку силового проводу, вийміть його.
3
Візьміть великий роз'єм, відключений від материнської плати. З боку фіксатора знайдіть кілька чорних і один зелений провід. Виберіть з них зелений провід і чорний, самий ближній до зеленого, і перемкніте їх. Увімкніть блок живлення в розетку. Якщо вентилятор охолоджування почне обертатися, на цьому етапі все зроблено правильно. Перевірте надійність кріплення перемички.
4
Тепер візьміть дроти, які раніше йшли від блоку живлення і які повинні бути промарковані. За допомогою тестера або лампочки знайдіть такі дроти, на які подається напруга 12 В. Знайшовши провід, з цього ж джгута виділіть та провід маси за допомогою того ж тестера або лампочки. При визначенні напруги за допомогою лампочки звертайте увагу на яскравість її світіння. Якщо вона світиться не в повний накал, значить, напруга менше потрібного.
5
Визначивши пару потрібних проводів, зачистите їх кінці від ізоляції і підключіть до мото акумулятора. При цьому важливо не переплутати полярність: позитивний дріт підключайте до позитивної клеми, негативний (масовий) - до негативної клеми. Увімкніть блок живлення в розетку і заряд піде.
6
Періодично контролюйте рівень заряду акумулятора. Напруга на його клемах буде рости прямо пропорційно ступеня його зарядженості. Коли напруга досягне 12,5-12,8 В, відключіть акумулятор від блоку живлення.
Зверніть увагу
При зарядці акумулятора виділяється водень. Тому процес його заряджання проводите на свіжому повітрі або в приміщенні з хорошою вентиляцією, направляючи вентилятор блоку живлення на АКБ. З цієї ж самої причини не паліть і не розводьте відкритого вогню в приміщенні, де він знаходиться.
Корисна порада
По закінченні зарядки не забудьте встановити блок живлення назад в комп'ютер. Або використовуйте блок із застарілого і непотрібного компьютера.Некоторие дроти, що йдуть від блоку живлення, мають напругу 5 В. Їх можна теж використовувати в міру необхідності.