Як зупинити кров з носа. Як зупинити кровотечу з носа.

Звичайно, бажано при появі крові з носа терміново звернутися до лікаря, але якщо це не представляється можливим, ми пропонуємо Вам декілька способів зупинити кров з носа.

Носові кровотечі досить часте явище і причинами їх виникнення є безліч причин:

 • травма носа;
 • механічне пошкодження слизової і порожнини носа;
 • хірургічне втручання в порожнину носа;
 • гострі інфекційні захворювання;
 • артеріальна гіпертензія та інші захворювання судинної системи і серця;
 • підвищений кров'яний тиск;
 • геморагічні діатези;
 • пухлини;
 • хвороби нирок і печінки;
 • авітаміноз;
 • статеве дозрівання у підлітків і т.п.

Звичайно, бажано при появі крові з носа терміново звернутися до лікаря, але якщо це не представляється можливим, ми пропонуємо Вам декілька способів зупинити кров з носа. Після наданні першої допомоги обов'язково сходіть в лікарню. Отже, зупинити кров з носа можна наступними способами:

 1. Якщо кровотеча незначне, можна спробувати зупинити його всього на всього притиснувши пальцями крило носа до носової перегородки або поклавши на носову перегородку серветку з льодом або змочені в холодній воді хустку. Можна також лягти на спину і покласти під голову лід або компрес з холодною водою.
 2. Рекомендується також ввести в носовий хід ватний тампон, попередньо змочені перекисом водню або вазеліном, потім притиснути його через крило носа до носової перегородки.
 3. Якщо найпростіші способи зупинити кровотечу не допомогли, то застосовують передню тампонаду носової порожнини: змочують довгий марлевий тампон перекисом водню або вазеліновим маслом, потім послідовно виконують всі поглиблення порожнини носа. До потилиці прикладають міхур з льодом. Після виконаної операції ділянку, який кровоточить, можна припекти нітратом срібла, хромової або трихлороцтової кислотою.
 4. Якщо попередні способи зупинки не надали результату, то здійснюють задню тампонаду, для цього неодмінно слід звернутися до лікаря.
 5. Можна закапати в ніс кілька крапель свіже вичавленого лимонного соку.
 6. Також для швидкої зупинки кровотечі з носа можна вкласти в ніздрю ватний тампон, попередньо змочений свіжим соком кропиви.
 7. Ще можна періодично втягувати через ніс солоною розчин або розчин води з додаванням оцту (1 ст. води, 1 ч.л. оцту), або лимонного соку (сік 1/4 лимона, 1 ст. води). Рідина втягують в ніс, потім затримують на кілька хвилин, ніздрі затискають і до лоба і носі прикладають холодне мокрий рушник.
 8. Застосовують також сік і відвар деревію як краплі для носа. Ще можна розтерти свіжий деревій і вставити в ніс, як турунду.
 9. Нетрадиційна медицина також пропонує розрізати головку ріпчастої цибулі і зрізом прикласти до шиї ззаду.
 10. Ще, вважається, що можна зупинити носову кровотечу, проробивши наступні маніпуляції: якщо кровотеча почалася з правої ніздрі, то підніміть вгору праву руку над головою, а лівою затисніть праву ніздрю. Якщо ж кров йде з лівої ніздрі, потрібно зробити аналогічну маніпуляцію, але дзеркально. Можна так само застосовувати цей спосіб, поклавши обидві руки за голову із застосуванням сторонньої допомоги для затиснення обох ніздрів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=K0sRDNqag7k