Як подолати страх висоти.

Деякі люди можуть відчувати страх висоти, причому це стосується не тільки знаходження на хмарочосах і літаках. Такий страх може виникати навіть від звичайного спуску, наприклад, зі сходів.
Інструкція
1
Усвідомте той факт, що страх висоти - це набутий досвід мозку, людина з ним не народжується. Дитина стикається з ним у віці від шести місяців до року, коли вчиться ходити і починає падати і боляче ранить. Багато людей спокійно живуть з цим страхом все своє життя, долаючи його в міру потреби. Але бувають випадки, коли нервова система дає збій. Тоді нормальний, здоровий страх висоти , який сполучений із самозбереженням, перетворюється на хворобливу фобію.
2
Щоб позбутися цього страху, необхідно визначити його природу. Сконцентруйтеся на своїй найстрашнішої фантазії. Що ви відчуваєте або бачите внутрішнім зором? Це може бути повернення в дитинство до спогадів у набутті досвіду перших кроків. Ви можете побачити картини падіння, травми. Ви також в змозі випробувати почуття паніки, жаху і страху, перебуваючи в умовах стресу, депресії, і т.д.
3
Не ігноруйте факти, які підтверджують те, що ви боїтеся травм або перебуваєте в стані стресу. Справа в тому, що мозок може просто-напросто блокувати страхом ваші можливі невірні дії, пов'язані з підйомом на будь-яку висоту. А в стані стресу паралізуються всі можливі спроби перевести вашу підсвідому самоагресії в реальні вчинки, які часто зв'язуються з падінням з висоти . Якщо людина намагається втекти від рішення проблеми, яка призводить його в пригнічений стан, часто виникає поєднання остраху закритих приміщень (клаустрофобії) і страху висоти (акрофобію). Людина починає панічно боятися ліфтів, метро, поїздів, літаків і т.д.
4
Не відкладайте консультацію з фахівцем. Залежно від причини виникнення подібного страху, він запропонує вам необхідні тренінги та рекомендації. В даний час існують різні методи боротьби зі страхом. Існують навіть методики боротьби зі страхом висоти безпосередньо в польоті на літаку, де досвідчений психолог допомагає подолати цей комплекс.
5
Від будь-якого стресу і страху допомагають позбутися релаксирующая музика, читання, медитації, фізичне навантаження, відпочинок і т.д. Поверніться до того дитячому стану, коли ви не відчували страху висоти . Не кваплячись, усвідомте це відчуття в реальному часі, запам'ятайте його. Можете додати цьому переживання свій образ або колір. Використовуйте для себе будь-яку можливість для тренінгу. Опиняючись на висоті, яка може бути і не більше 30 см, відчуваючи приплив адреналіну, згадайте ваш внутрішній стан під час релаксирующих занять, образ або колір, яким ви позначили ваш стан без страху.