Як сушити окуня. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Окунь звичайний удосталь водиться в річках і озерах європейській частині Росії. Ця риба особливо смачна в сушеному вигляді, невеликі розміри окуня дозволяють легко засушити його в домашніх умовах.
Вам знадобиться
    • 10 кг свіжого окуня;
    • 1,5 кг крупної солі;
    • прохолодне
    • добре провітрюється;
    • марля.
Інструкція
1
Візьміть окуня вагою до 500 грамів - рибу таких розмірів буде найлегше рівномірно просолити в домашніх умовах. Промийте рибу в холодній воді, екземпляри побільше - випатрати, видаліть з них зябра.
2
Насипте велику сіль шаром до трьох міліметрів на дно широкої емальованого посуду, зверху викладіть рибу - голова до хвоста, досить тісно один до одного. Засипте рибу сіллю, потім кожен наступний шар також засинайте сіллю. У сіль можна покласти лавровий лист, інші прянощі за смаком.
3
Закрийте ємність кришкою, меншою за розміром, покладіть зверху вантаж, поставте в темне прохолодне місце і залиште на три-чотири доби. Вийміть окунів з солі і промийте під холодною проточною водою, видаляючи сіль, спеції і слиз (якщо ви хочете видалити деяку кількість солі з риби і зробити її малосоленой, промивайте протягом 15-20 хвилин).
4
Обсушіть рибу, залишивши на решітці, щоб стекла вся вода, потім витріть насухо паперовими рушниками і вивішують на просушування. Для цього просмикніть мотузки або канцелярські скріпки через очі або нижню губу (можна загнути гачки зі шматочків дроту) і повісьте на мотузку (риба повинна висіти вільно, тушки не стосуються один одного).
5
Вивісите окуня в затіненому, добре провітрюваному місці - у дворі під навісом, на балконі, на дереві, якщо сушка відбувається в польових умовах. На вулиці повинна бути досить суха і тепла погода. Ретельно закрийте рибу двома-трьома шарами марлі від пилу і мух. За таких умов окунь буде готовий до вживання через п'ять-вісім днів.
6
Розвісьте рибу для просушування над газовою плитою, простежте за тим, щоб вона перебувала досить далеко від пальників (не менше 80 сантиметрів). В таких умовах невеликої окунь просолюється за два-три дні. Зберігайте висушену рибу в холодильнику, загорнувши в пергаментний папір або поліетилен.