Як робити паперові моделі. моделі з паперу Яка папір потрібна.

Паперові моделі привертають початківців моделістів своєю дешевизною і простотою виготовлення. Існують найрізноманітніші набори для виготовлення моделей з паперу. Крім того, їх можна скачати з інтернету.
Вам знадобиться
  • - набір викрійок;
  • - ножиці;
  • - клей «Титан»;
  • - олівець.
Інструкція
1
Купіть в магазині або скачайте з інтернету набір викрійок для будівлі моделі з паперу. У більшості випадків скачати з інтернету буває дорожче тому, що за скачування викрійок просять надіслати платне СМС. Якщо ви все ж завантажили модель з інтернету, роздрукуйте заготовки на папір за допомогою кольорового принтера. При виборі першої моделі майте на увазі, що моделі літаків є найлегшими в збірці.
2
Підготуйте стіл з гарним освітленням, подбайте, щоб не було сильного протягу, здатного забрати паперову заготовку. Виріжте всі деталі за допомогою ножиць, підпишіть олівцем їх номери із зворотного боку. Складіть в різні пакети комплекти деталей для різних частин моделі , щоб було простіше відшукати потрібну деталь в процесі складання.
3
З отриманих заготовок знайдіть деталі каркаса і починайте його збирати. Щоб модель була міцнішою, перенесіть розмітку каркаса на тонкий картон. У цьому випадку міцність моделі зросте в десятки разів. Для склеювання користуйтеся клеєм «Титан», так як він не коробить папір, залишається прозорим. Клей «Титан» потрібно намазати дуже тонким шаром і тут же скласти склеюються деталі. За рахунок інтенсивного випаровування розчинника клей дуже швидко схопиться, що прискорить процес складання моделі . Можна застосовувати клей ПВА, але він сохне довше і якість довгих швів буде помітно гірше. Від міститься в клеї великої кількості води буде жолобитися папір.
4
Наклейте на каркас шпангоути, потім обшивку. Найкраще робити монтаж конструкцій від середини до країв, так як зазвичай середина моделі найширша.
5
Склейте окремо різні частини моделі - фюзеляж, крила і хвостове оперення.
6
За допомогою клею акуратно з'єднайте крила з фюзеляжем, а потім приклейте хвостове оперення.
7
Зробіть дрібні деталі, такі як шасі, гармати, антени, бомби, інтер'єр кабіни, потім приклейте їх на свої місця.
В умілих руках навіть звичайний аркуш паперу може перетворитися на привабливу саморобку. Кілька хвилин, і ваших руках виявиться модель кораблика, симпатична шапочка для ляльки, об'ємний кульку або пістолет. А хіба не заманливо навчити аркуш паперу літати? Вирішено - робимо паперову модель літака.
Інструкція
1
Для виготовлення моделі літака візьміть стандартний аркуш паперу формату А4. Невелика хитрість - краще вибрати лист з глянсовою, а не шорсткою поверхнею, це поліпшить льотні якості літачка. Підійде і звичайний зошита листок.
2
Обраний вами лист складіть рівно навпіл уздовж по довгій стороні. По лінії згину проведіть з невеликим зусиллям пальцями або лінійкою для того, щоб підсилити лінію згину.
3
Розправте зігнутий лист. Два верхніх кута зігніть усередину листа, до лінії початкового згину. Одна частина листа у вас перетворилася в трикутник. Цей трикутник тепер належить зігнути всередину.
4
Загніть кути отриманого прямокутника ще раз до середньої лінії згину, але не впритул один до одного, а так, щоб залишився невеликий трикутник, що нагадує язичок.
5
Цей шматочок відігніть у зворотний бік, щоб він фіксував два попередніх відігнутих елемента. Тепер зігніть вийшла конструкцію навпіл по лінії самого першого згину.
6
Далі потрібно по черзі відігнути майбутні крила. Зафіксуйте згини, провівши по них пальцями або лінійкою. Розправте крила таким чином, щоб вони розташовувалися під прямим кутом до фюзеляжу або навіть дивилися трохи вгору. Модель літака готова до польотів.
7
Випробуйте модель у польоті і при необхідності внесіть в конструкцію мінімальні корективи. Погіршити ніс літачка можна, якщо трикутник на носі відігнути всередину. Відгинаючи задню кромку крил, можна навчити модель виконувати «мертву петлю» або заходити на гарний широкий круговий політ.
8
Якщо ви проявите трохи фантазії, то можете розфарбувати літак у відповідності зі своїми уявленнями про його державну приналежність.
9
Таку літаючу модель літака з паперу при бажанні за пару хвилин зможе змайструвати навіть молодший школяр. Річ копійчана, але може викликати море позитивних емоцій.
Корисна порада
Додаткове джерело: «Сто витівок двох друзів. Приятелі-винахідники », В. Головін, 1966.