Як зшити шапку-шолом.

В давнину шоломи захищали воїнів від ударів ворогів, сьогодні дітям і дорослим потрібно іноді рятуватися від суворих погодних умов. Взимку, холодними днями в утепленні потребують не тільки ноги і руки, а й голова. Шапка-шлем - дуже зручний головний убір, так як повністю закриває від холодного вітру потилицю, лоб, вуха і шию одночасно.
Інструкція
1
Виберіть матеріал для шолома, це може бути фліс, щільний трикотаж, тканина, шкіра, замша. Зробіть завмер голови від брів до маківки, обхват, визначте довжину виробу. Підготуйте викрійку на основі будьонівку з чотирьох або восьми клинів або скачайте: http://www.shelby.fi/kaava/403/403.php, http://www.ottobredesign.com/fi/kaavat/pdf/lohikaarmelakki_fi.pdf .
2
Першу модель зшийте з флісу, це дуже еластичний, теплий і недорогий матеріал, який не вимагає спеціальної обробки. Зробіть стьобаний варіант шапки-шолома. Накладіть викрійку на складену вдвічі тканину, врахуйте припуски на шви (близько сантиметра). При розкрої знайдіть пайову напрямок тканини: потягніть фліс в різні боки, в пайовому матеріал майже не розтягується. Навертає або нанесіть дрібному лінії простьобування (краще по діагоналі, ромбами).
3
Клини верху шапки складіть лицьовою стороною всередину і стачайте. Припуски на шви відразу разутюжьте. Аналогічно прошийте інші шви. Вручну акуратно настьогайте за наміченим візерунку весь виріб. Підверніть і обробіть краю, приміряйте.
4
Спробуйте зшити просту модель на основі жіночого капора. Зробіть викройку- «коробочку», де потилична і бічні частини будуть довший, ширший. Щоб забезпечити застібку на шиї, додайте дві прямокутні деталі. В одній прорежьте отвори для гудзиків, до іншої пришити гудзики. Можете пошити такі шапки і дитині, і собі. Флисовая капор-манишка для мами і малюка замінить необхідність в шарфах і шапках.
5
Виготовити шапку-шолом можна з хутра та шкіри. На окремому аркуші намалюйте модель, позначте поєднання різних фактур матеріалу. Візьміть шматочки хутра, клапті шкіри накладіть їх на викрійку, закріпіть шпильками внахлест, змітайте по лінії розрізів одне полотно, потім обріжте зайві частини і приберіть шпильки. Викроїте деталі, зшийте їх вручну. Прикрасьте верх шолома хутряним помпоном. Оригінальний і теплий головний убір готовий, шапка-шолом захистить вас від вітру і холоду.