Як розмістити батареї в квартирі. Як збирати радіатор.

Правильно обрані і розміщені батареї забезпечують не тільки максимальну віддачу тепла, але й перешкоджають проникненню в квартиру холодного повітря. Тому при їх виборі і установці слід дотримуватися певних правил.
Інструкція
1
Розміщуйте батареї під вікнами, при установці опалювальних радіаторів дане правило є основним. Встановлена під вікном батарея створює теплову завісу - потік теплого повітря, що перешкоджає проникненню холоду. Без неї повітря в квартирі буде швидко охолоджуватися у віконного скла і опускатися вниз.
2
Довжина радіатора опалення повинна бути такою, щоб максимально перекривати ширину вікна. Щоб опалення не було надмірним, при установці радіаторів передбачте регулювальні крани або термостати. Наявність кранів корисно і при ремонті радіатора - вам не треба буде перекривати воду в стояку, досить просто закрити крани.
3
При розрахунку кількості радіаторів на кімнату враховуйте матеріал стін і тепловий потік однієї секції використовуваної батареї (дані є в її параметрах). Для опалення одного квадратного метра квартири в панельному будинку потрібно приблизно 0,04 кВт. Якщо стіни цегляні, на один квадратний метр потрібно близько 0,03 кВт. Виходячи з цих даних і площі кімнат, розрахуйте необхідну кількість секцій радіатора.
4
Щоб радіатор не віддавав частину тепла знаходиться за ним стіні, теплоізолюючих її і покрийте фольгою. Теплоизолирующее покриття буде перешкоджати нагріванню стіни, а фольга - відображати теплові промені в кімнату. Відстань між радіатором і теплоізоляцією повинно бути не менше 3-4 см. Якщо ви не хочете встановлювати теплоізоляцію, то хоча б покрийте стіну фольгою.
5
Для забезпечення нормальної циркуляції повітря встановлюйте радіатор опалення так, щоб між ним і підлогою була відстань не менш 10 см., А між верхнім краєм батареї і підвіконням - не менше ніж 8 см.
6
Міняючи радіатори опалення в квартирі, обов'язково враховуйте витримувати ними навантаження. У багатоповерхових будинках стрибки тиску можуть значно перевищувати величину в 16 атмосфер, граничну для алюмінієвих радіаторів. Якщо ви живете у висотному будинку, ставте біметалічні радіатори (алюміній на сталевому каркасі), вони можуть витримати тиск до 40 атмосфер.
Останнім часом відмова від центрального опалення стає поступово нормою і не тільки в приватних будинки, а й у квартирах багатоповерхівок. Встановивши індивідуальне опалення , ви отримуєте повну незалежність від часто нестабільно працюючого (внаслідок часто проводяться аварійних робіт) центрального опалення, особливо в зимовий період, коли необхідність в обігріві житла найбільш висока.
Інструкція
1
Перед початком установки локального автономного опалення у себе в квартирі узгодьте демонтажно-монтажні роботи та отримайте дозвіл на їх проведення у місцевого ЖКГ.
2
Після отримання дозволу від ЖКГ переконавшись у закінченні опалювального сезону і проведення профілактичних робіт, приступайте до демонтажних робіт з видалення старих труб, починаючи від самого стояка і старих радіаторів.
3
Далі займіться установкою котла, з якого вже почнете розводку нової системи опалення. Визначте кількість знову встановлюваних радіаторів і точки їх установки, а також вирішите, наскільки складною буде нова система опалення, чи збираєтеся ви робити, наприклад, теплі підлоги. Установка радіатора не становить труднощі. Переконайтеся лише в наявності у вас перфоратора і необхідної фурнітури, зазвичай йде в комплекті з радіатором.
4
Якщо ви все ж вирішили встановити теплі підлоги, зробіть демонтаж підлогового покриття, закладіть теплі підлоги і залийте їх шаром стяжки.
5
Обов'язково попередньо прорахуйте, скільки метрів труби та інших матеріалів буде необхідно для монтажу всієї системи опалення, попередньо намалюйте схему опалення на аркуші паперу із зазначенням всіх замірів. Для зручності монтажу і пайки використовуйте пластикові труби, тому що вони більш довговічні, надійні і їх легко паяти самостійно. Для цього необхідно лише мати спеціальний паяльник.
6
Відповідно до плану, намальованим на папері, починайте розводити систему опалення. У місцях кутових переходів відрізайте ділянки траси і знову кріпите їх один до одного за допомогою перехідних муфт.
7
Повністю проклавши опалення , підключіть до нього раніше придбаний котел (газовий або електричний), батареї (краще чавунні чи сталеві) і теплі підлоги. Ще раз візуально перевірте всі стики на герметичність. Проведіть тестовий запуск котла і повністю всієї системи опалення.