Як розібратися в мистецтві.

Мистецтвознавці-дослідники відзначають, що перші твори мистецтва, ще примітивні, але вже говорять про естетичне смак людини, з'явилися ще в кам'яному столітті. Уже тоді людина намагалася надати красу навколишнього світу, особливо житлу, предметам побуту і робочим інструментам. Сьогодні різноманіття жанрів і видів мистецтва настільки велике, що розібратися в ньому можна тільки за наявності спеціальних навичок.
Інструкція
1
Спостерігайте за всім навколо. Так чи інакше, твором мистецтва може виявитися майже будь-який предмет в поле вашого зору: будівля, доріжка в плеєрі, фотографія, клумба. Милуйтеся тим, що вам подобається.
2
Аналізуйте те, що бачите. Відповідайте собі на питання: чому мені це подобається? Що в цьому незвичайного або красивого? Мова може бути про приємне звуці, яскравому кольорі, правильній формі, витонченому русі.
3
Записуйте. Можна, звичайно, сподіватися на власну пам'ять, але працювати з записами зручніше. Зіставляючи результати спостережень за різними об'єктами, знаходите спільні риси та відмінності. До речі, словесна форма не виняткова: ви можете замальовувати і відзначати важливі ділянки вподобаного предмета. Якість малюнка не має принципового значення, тому бігти в художню школу необов'язково.
4
Відвідуйте установи культури: музеї, театри, галереї, концертні зали, клуби. Бажано брати з собою друзів. Під час дії робіть те ж, що зазвичай: спостерігайте, запам'ятовуйте, аналізуйте. Вислухуйте думка друзів: вони можуть побачити деталі, які вислизнули від вас.
5
Читайте наукові праці з теорії та історії мистецтва, зокрема, енциклопедію Гнедича «Історія мистецтва». За бажанням конспектуйте отримані відомості або копіювання в зручну для запам'ятовування форму.
6
Повертайтеся до своїх записів час від часу. Порівнюйте їх із знов отриманими відомостями про жанр, епосі, політичному ладі епохи, іншими категоріями мистецтва. Навскидку визначайте, до якого виду мистецтва належить той чи інший предмет, який бачите вперше.
7
Отримуйте задоволення від процесу. Мистецтво покликане пробуджувати в людині приємні почуття, світлі пориви. Після чергового культурного заходу ви повинні відчувати умиротворення або підйом. Якщо вам здається, що вас тримають насильно - просто підіть; мабуть, це не ваш твір.