Як домовитися з батьками.

Рідкісна сім'я обходиться без конфлікту «батьків і дітей», старшого і молодшого поколінь. Підліткам іноді здається, що мама і тато забули, що й самі колись були в такому віці, а батьки, навпаки, пам'ятають все що підстерігали їх небезпеки і намагаються вберегти дітей. Як же знайти спільну мову і домовитися з батьками?
Інструкція
1
Не намагайтеся вирішити питання за допомогою колючих фраз, кинутих через плеча, докорів, злою іронією. Допоможе тільки розмова-обговорення, в якому беруть участь батьки і дитина-підліток.
2
Виберіть підходяще місце і час для розмови. Розмову можна починати, якщо ніхто не втомився, не поспішає у справах і всі налаштовані миролюбно. Попросіть батьків приділити вам час і вислухати вас, обговорити ситуацію або проблему. Самі поводьтеся шанобливо, дайте батькам зрозуміти, що для вас важливий цей розмову і вами рухає не тільки бажання висловити свою точку зору, а й прагнення почути їхні аргументи.
3
Спочатку обрисуйте ситуацію, якою вона бачиться вам. Потім попросіть висловитися батьків. Обговоріть, в чому ваші точки зору співпадають, і де знаходиться зерно конфлікту.
4
Запропонуйте батькам разом подумати над компромісом, який влаштував би і вас, і їх. Приміром, якщо батьки не дозволяють вам пізно повертатися додому, а вам хочеться сходити на дискотеку, влаштувати обидві сторони може варіант, при якому ви йдете на дискотеку, але берете на себе зобов'язання повернутися точно в призначений час. При цьому додатково пообіцяйте не відключати стільниковий телефон і, якщо не почули і пропустили дзвінок, передзвонити батькам протягом півгодини.
5
Пам'ятайте, що батьки конфліктують з вами не через те, що роблять замах на вашу самостійність. Причина в тому, що вони турбуються за вашу безпеку. Якщо хочете будь-яку ситуацію вирішити на свою користь, подумайте над тим, які гарантії своєї безпеки ви можете надати батькам.
6
Ніколи не порушуйте обіцянок. Якщо сказали, що повернетеся додому не пізніше години ночі, устигайте вчасно. Якщо обіцяли передзвонювати протягом півгодини - регулярно перевіряйте телефон. З часом батьки звикнуть, що на ваше слово можна покластися, і з ними буде легше домовлятися.
7
Запевніть батьків, що ви не будете користуватися наданою свободою для того, щоб набувати шкідливі звички і заводити небезпечні знайомства. При будь-якій можливості висловлюйте такі погляди іншим у присутності батьків, і звичайно, як завжди, тримайте слово.