Як пов'язати абажур. в'язання гачком абажур.

Оновити старий абажур можна різними способами. Один з них - зв'язати його гачком. Подібний абажур у вінтажному або сучасному стилі прикрасить кімнату і зробить її затишніше.
Вам знадобиться
  • - 100-200 г бавовняної пряжі;
  • - гачок № 1-1.5;
  • - атласні або репсові стрічки;
  • - намистини;
  • - ножиці;
  • - нитки;
  • - голка;
  • - крохмаль.
Інструкція
1
Виміряйте окружність абажур а в його верхній частині. Підберіть мотив для в'язання серветки або скатертини. Намалюйте або роздрукуйте схему його в'язання.
2
По центру схеми абажур а накресліть коло, радіус якої дорівнює радіусу верхній частині абажур а. Зв'яжіть ланцюжок з повітряних петель. Далі в'яжіть по колу згідно схемі серветки.
3
Також абажур зручно в'язати з окремих мотивів, які потім можна з'єднати разом стовпчиками без накиду.
4
Готове в'язане полотно опустіть в розчин крохмалю. Розбавте ложку крохмалю в склянці холодної води і обережно тонкою цівкою влийте в киплячу воду. Опустіть в цей розчин полотно. Надіньте на каркас абажур а, розправте і дайте висохнути.
5
Ще один спосіб надати міцності вязаному полотну - нанести на нього клей ПВА. Для цього його треба також опустити в клей, надіти на каркас, розправити й висушити.
6
Полотно можна зв'язати і на спицях, причому пряжа може бути як тонкої, так і товстої. Підберіть відповідний номер спиць. Зазвичай виробники пряжі вказують його на упаковці мотка.
7
Виміряйте окружність верхньої і нижньої частин каркаса абажур а і побудуйте викрійку. Вона буде являти собою трапецію.
8
Зв'яжіть зразок нитками і спицями, якими будете в'язати виріб і розрахуйте кількість петель для першого складального ряду. Також розрахуйте кількість збільшень по вашій викрійці.
9
Далі зв'яжіть полотно. В'язка може бути абсолютно будь коси, джгути, фантазійний візерунок. Все, що вам до душі.
10
Виконайте бічний шов. Якщо ви в'язали з бавовняної пряжі, то полотно також потрібно буде накрохмалити, як зазначено в кроці №4.
11
Тепер можна прикрасити абажур . У верхній частині зав'яжіть стрічку. По нижньому краю пришийте бахрому в тон абажур а. Прикрасьте полотно намистинами, стразами або штучними квітами. Приклейте їх за допомогою гарячого клейового пістолета.