Як зберігати полімерну глину.

Полімерна глина призначена для ліплення різних виробів невеликого розміру. Цей пластичний матеріал активно використовується для виготовлення ляльок, сувенірних скульптур, квіткових композицій, біжутерії та інших декоративних виробів. Використовувати полімерну глину можна неодноразово, якщо дотримуватися правил зберігання.
Вам знадобиться
  • - харчова фольга;
  • - герметична ємність;
  • - пластиковий або поліетиленовий пакет.
Інструкція
1
Зберігайте полімерну глину в прохолодному місці. Виключіть попадання на глину прямих сонячних променів, так як під їх впливом матеріал починає кришитися і поступово перетворюється на камінь, непридатний для подальшого використання.
2
Полімерну глину, що залишилася після виготовлення виробу, зберігайте в особливих умовах - без можливості контакту матеріалу з повітрям. Упакуйте глину в пластиковий пакет, помістіть в герметичну банку з щільною кришкою або загорніть її в харчову фольгу.
3
Уникайте контакту глини з пінопластовими поверхнями, а також з ПВХ (полівінілхлоридом) і полістиролом, так як пластика може вступити в реакцію з цими речовинами і розм'якшитися.
4
Чи не завертайте полімерну глину в папір, оскільки з часом вона буде ставати жорсткішими, через властивості паперу вбирати в себе пластифікатор.
5
Решта після роботи «ковбаски», так звані кане, покладіть в поліетиленовий пакет, попередньо загорнувши в алюмінієву фольгу, і помістіть в холодильник. А як тільки вони знадобляться для роботи, дістаньте їх з холодильника і наріжте необхідну кількість пластиків.
Зверніть увагу
Зберігати залишився від роботи матеріал краще в холодильнику. При нульовій або мінусовій температурі кольору «ковбасок» залишаться незмінними. Особливо це актуально для прозорого і білого кольорів, так як від сусідства з кольоровими відтінками вони швидко фарбуються.
Корисна порада
У заводській упаковці полімерна глина може зберігатися протягом декількох років, якщо на ній немає слідів розтину і пошкодження.