Як зшити жалюзі. Як шити жалюзі для вікон.

Зовсім не обов'язково купувати вже готові звичайні жалюзі. Їх можна виготовити самостійно, зробивши їх саме такими, які підійдуть до вашого інтер'єру ідеально. В такому випадку штори вийдуть оригінальними і єдиними в своєму роді.
Вам знадобиться
 • - склошпалери або тканину для портьєр;
 • - сталева лінійка або ножиці;
 • - різьбові гачки;
 • - клей.
Інструкція
1
Жалюзі можна зробити з будь-яких підручних засобів: тканини, шматків шкір або хутра, деякі роблять штори навіть з CD, календарів і листівок! Можете скористатися і класичним матеріалом для жалюзі - склошпалерами. Точно виміряйте довжину і ширину вашого вікна. Підберіть потрібний матеріал для майбутніх штор. Тканина повинна збігатися зі стилем кімнати, а склошпалери ви зможете самі розфарбувати. Ретельно продумайте ширину смуг жалюзі . Зазвичай вони заходять один на одного не менш ніж на один сантиметр.
2
Розріжте склошпалери на рівні смуги сталевої лінійкою або дерев'яною рейкою. Прикріпіть до жалюзі різьбові гачки. Для більшої декоративності гачок прибийте до невеликої дерев'яної дощечці, її ширина повинна дорівнювати ширині смуги жалюзі . Помістіть верхній край смуги на дощечку з гачком, зверху покладіть таку ж дошку, тільки без гачка. Закріпіть конструкцію цвяхами або клеєм. За допомогою цих самих гачків жалюзі і будуть переміщатися.
3
Готові пластини можете розфарбувати в різні кольори. Для цього підійдуть акрилові фарби, які швидко сохнуть і не вицвітають на сонці. Жалюзі з тканини роблять трохи по-іншому. Підберіть рулон тканини з бажаною забарвленням і візерунком. Виріжте потрібного розміру смуги, переверніть їх лицьовою стороною вниз. Зшийте між собою дві смужки, які не закріплюйте один край. У вас повинно вийти щось на зразок рукава. З цих подвійних клаптиків і складатимуться штори.
4
Виверніть тканину лицьовою стороною назовні. Прошийте залишився незакріплений край. Зафіксувати гачки можете так само за допомогою дощечок. Жалюзі з нестандартних матеріалів (клаптиків тканини, старих дисків і багато чого іншого) зробити теж досить просто. Вам потрібно тільки з'єднати всі деталі. Шматочки тканини, шкіри або хутра ви можете зшити. Тверді матеріали скріпити мідним дротом. Для цього просвердлите невеликі отвори в них. Коли жалюзі будуть повністю готові, помістіть їх на карниз.
Римські штори - найекономічніший відносно витрати тканини вид. Вони можуть бути доречні в будь-якому інтер'єрі і на вікні будь-якої форми. По суті, це прямокутник, оброблений по краях, завдяки системі колечок і шнурів піднімається в складки по вертикалі. Спробуйте зшити римські штори своїми руками з тканини, яка ідеально буде виглядати у вашій кімнаті.
Вам знадобиться
 • - основна тканина;
 • - підкладкова тканина;
 • - карнизна планка (дерев'яний брусок 5х2,5 см, довжиною рівний довжині штори);
 • - тонкі міцні стрижні або рейки;
 • - пластикові кільця - 18 шт;
 • - шурупи з кільцем - 4 шт;
 • - шнур;
 • - скоба для фіксації штори;
 • - декоративний грузик;
 • - степлер;
 • - нитки;
 • - шило.
Інструкція
1
Почніть з вибору матеріалу. Малюнок повинен відповідати строгій формі римської штори . Найкраще підійдуть гладко пофарбовані тканини, з геометричним або дрібним квітковим малюнком, в смужку чи клітинку. Так як римська штора в складеному вигляді не повинна провисати, вибирайте досить жорсткий матеріал: грубий бавовна, важку шерсть, муслін, тафту.
2
Викроїте шматок тканини. До ширині додайте 10 см на бічні шви, до довжини - 5 см на нижню подгибку плюс 25 см на кріплення до карнизної планки. Підкладкову тканину для римських штор кроіте ідентично.
3
Покладіть матеріал лицьовою стороною вниз. З усіх боків заутюжьте по 5 см кромки. Виконайте подгибку кутів «конвертом». Вручну підшийте загорнуті краю, використовуючи потаємний шов. Підкладку обробіть так само, але подгибку виконайте на 6 см. Покладіть її виворотом на виворіт основний штори так, щоб краї основної тканини виступали на 1 см з усіх боків. Сколите булавками.
4
Зшити римські штори без кулисок не вийде. Викроїте шість смужок шириною 12 см і довжиною, що дорівнює довжині готового виробу плюс 4 см. Складіть їх уздовж виворотом всередину. Одна сторона повинна видаватися на 1,5 см. Виступаючий край подверніте ще раз і зшийте (див. Рис. 1). Один короткий край подверніте і прострочіть наглухо, другий залиште відкритим. Повторіть для кожної куліскі (див. Рис. 2).
5
На наступному етапі роботи з виготовлення римських штор намітьте олівцем на підкладці лінії пришивання кулисок. Саму верхню, яка повинна бути під рейкою, не робіть. Пристрочите куліскі за лінію згину до зазначених місцях (див. Рис. 3). В відкриті кінці вставте планки. Закрийте їх і зашейте вручну.
6
Коли питання, як зшити римські штори своїми руками, позаду, виникає інше - як навісити їх на монтажну планку. Дерев'яний брусок оберніть тканиною з усіх боків і закріпіть степлером. Оберніть планку готовим полотном штори два рази. Перевірте, прямо чи висить. Прибийте край степлером. Відступивши на 5 см, а також по центру, проколіть в матеріалі римської штори отвори шилом. Ще одне зробіть на відстані 2 см від краю. У всі отвори укрутіть шурупи з кільцем (див. Рис. 4).
7
Пришийте кільця в центрі кулисок і по краях. Шнур простягніть через ліве нижнє кільце, зав'яжіть, вузол закріпіть клеєм. Просмикніть шнур через всі кільця вгору і вниз через усі чотири шурупа. Кінець залиште вільно звисає справа. Крізь середній і правий ряди кілець простягніть шнури таким же чином (див. Рис. 5). Перевірте, чи рівні вони по довжині. Вільно звисаючі кінці зв'яжіть за четвертим кільцем. Два з них відріжте, а на третій повісьте декоративний грузик.
8
Встановіть римську штору у віконний отвір або відразу над ним на кронштейнах. Скобу для фіксації шнура закріпіть на стіні. Підтягніть її до потрібної висоти і зафіксуєте шнур на скобі.
Зверніть увагу
При кроєння та шиття римської штори майте на увазі, що її ширина не повинна бути більше, ніж 1,5 м. Якщо це не дозволяє виконати вашу задумку, встановіть в ряд кілька штор.