Як обробити баранину.

Для того щоб добре обробити барана, необхідно знати, на які шматки треба ділити тушу. Способів оброблення існує чимало. Один з найскладніших методів практикують казахи. Вони ділять баранячу тушу на 22 здебільшого не розрубуючи, а розрізаючи її по суглобах. У росіян цей процес істотно простіше. Тут виходить всього шість частин. Загалом, в такому важкому справі є свої секрети і премудрості.
Вам знадобиться
  • - гострий ніж (великий);
  • - сокира;
  • - стіл для оброблення;
  • - фартух.
Інструкція
1
Якщо туша заморожена, розморозити її. Для цього залиште баранину на обробному столі при кімнатній температурі. Через три-чотири години можна приступати до оброблення. Відріжте клеймо. Обмийте барана в струмені холодної води і обсушити.
2
Візьміть добре заточений ніж великого розміру. Баран не маленький, значить, і ніж повинен бути відповідним.
3
Обережно відріжте задні ноги і розділіть тушу на дві частини: задню і передню.
4
У передній частині відріжте лопатки (обидві), щоб це вийшло добре, відтягніть кінець лопатки в свою сторону лівою рукою. А в цей час, правою рукою відріжте шматок по котрий виступив на м'ясі контуру. Намагайтеся робити акуратні, рівні розрізи, від цього залежить зовнішній вигляд отриманого м'яса.
5
Візьміть сокиру і відрубайте шию в районі останнього хребця.
6
Надріжте кістка грудей і розрубати хребет за допомогою сокири. У підсумку вийде дві спіногрудние частини.
7
Отримані шматки розділити ще на дві частки. Грудинку і корейку. Для цього, покладіть спіногрудную частина вниз зовнішньої стороною. Ножем зробіть надріз поперек ребер, але так, щоб корейка по ширині була однаковою.
8
За утворилася лінії перерубаєте ребра і відокремте грудинку від корейки.
9
Задні ноги розрубите по центру. Вийде два окости.
10
Виріжте тазову кістку, трубчасту кістку, а також крижові хребці. Все, баранина обробити.
Зверніть увагу
При обробленні м'яса будьте гранично уважні, так як при роботі з такими предметами як гострий ніж і сокиру можна сильно поранити руку.
Корисна порада
В приготовленої баранині НЕ БУДЕ прикрого специфічного присмаку, якщо після обробки на м'ясі не залишиться жилок, надлишків жиру і плівок. Чим молодший забите тварина, тим менше в ньому буде відчуватися специфічний присмак. М'ясо ягняти - ідеальний варіант.