Як робити зліпок ручки.

Слепки дитячих долоньок і стоп, нарівні з фотографіями і відеозаписами, є хорошим способом залишити пам'ять про те, яким був малюк. Такі зліпки можна замовити в творчих майстернях або виготовити самостійно, в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - гіпс;
  • - альгінат;
  • - будь-яка декоративна фарба.
Інструкція
1
Придбайте альгінат. Це можна зробити в спеціалізованих магазинах, які торгують медичною технікою - зазвичай його використовують в стоматології для виготовлення зліпків зубів, щелепи. Трифазний альгінат швидко застигає і після затвердіння змінює колір. Фарба буде необхідна на завершальному етапі виготовлення зліпка. Ви можете придбати готові комплекти для виробництва гіпсових зліпків. Замість альгінату можна використовувати звичайне тісто.
2
Приготуйте розчин альгінату. Візьміть підходить за розміром пластикову ємність (краще, якщо вона буде досить великий), налийте туди води і всипте альгінат (1: 1,5). Добре розмішайте суміш, до повного розчинення скористайтеся міксером. Дочекайтеся, поки спадуть бульбашки (можна постукати посудом по столу). Так як альгінат швидко застигає, то всі підготовчі маніпуляції слід робити дуже швидко.
3
Якщо ви використовуєте тісто, то замісіть склад з борошна, солі, води та рослинного масла - маса повинна бути рідкою, її потрібно прокип'ятити на вогні протягом трьох хвилин.
4
Якщо дитина маленька, то краще знімати зліпок , поки він спить - малюк не буде смикати ручкою, і ви зможете зробити це швидко. Дорослу дитину можна зацікавити і заздалегідь пояснити, навіщо потрібно опускати ручку в розчин. Візьміть ручку малюка і опустіть в альгінатний розчин або борошняний склад - потримайте його в масі не менше хвилини. Цього часу достатньо для того, щоб розчин застиг і придбав гумову консистенцію. Як тільки він перестане прилипати до руки, можна вважати, що розчин готовий і заготівля вийшла. Виймайте руку акуратно, щоб не порвати форму.
5
Розведіть гіпс у воді. Підготуйте теплу воду і засипте в неї гіпсовий порошок, розмішуючи до консистенції рідкої пасти. Залийте гіпс в приготовану форму з альгінату і дочекайтеся, поки гіпс застигне.
6
Акуратно відокремте гіпсовий зліпок від налиплого маси, видаляючи окремі частинки. Зашкурьте гіпсову форму, обробивши її дрібним наждачним папером. Закріпіть гіпсову ручку на підставці, покрийте її декоративної фарбою і прикрасьте кумедними написами і малюнками.