Як змусити дитину слухати.

Домогтися послуху від дитини важко, але немає нічого неможливого. Для подолання даної перешкоди необхідно передусім розібратися в причині поганої поведінки.
Інструкція
1
Спробуйте знайти причину неслухняності дитини . Справитися з поганим поводженням часто буває вельми складно. У більшості випадків непослух дитини свідчить про те, що поведінка самих батьків виходить за межі дозволеного. Батьки повинні узгоджувати свої дії при вихованні малюка. Часто буває, що, наприклад, батько дозволяє що-небудь робити своєму чадо, а мама проти цього і, побачивши, чим займається малюк, забороняє йому цим займатися. Неузгодженість веде до протиріччя. Дитина губиться і не знає, кого слухати. Саме тому він продовжує робити те, що хоче, не звертаючи увагу на заборони. Такого допускати в жодному разі не можна.
2
Чи не забороняйте малюку займатися тим, що до цього він не робив. Так трапляється, що мама говорить, наприклад, що не можна залізати на книжкову полицю. Дитина на цей рахунок навіть і не замислювався ніколи, але так як на це звернули його увагу, спрацює своєрідний рефлекс. Малюкові так чи інакше захочеться спробувати забратися на заборонену полку.
3
З часом дитина починає переставати боятися загрози покарання. Пов'язано це з тим, що батьки часто залякують малюка. Але коли той провиниться, покарання у виконання не приводиться, а залишається лише загрозою. Відчуваючи свою безкарність, дитина по-своєму розцінює даний жест «милосердя» і продовжує робити все, що йому заманеться.
4
Навчіться контролювати свої емоції. Якщо вже пообіцяли, що покараєте, потрібно доводити справу до кінця. Тоді у дитини буде почуття відповідальності за скоєне. З часом малюк визначить для себе рамки дозволеного і стане вас слухатися.
Зверніть увагу
Не варто силою змушувати дитину щось робити, а тим більше загрожувати. Малюк взагалі перестане йти на контакт. Не рекомендується постійно все забороняти дитині. Непослух також може бути через те, що батьки занадто суворі. Почуття протесту в дитинстві дуже сильне.
Корисна порада
Якщо ви просите малюка допомогти вам, наприклад, забратися удома, не варто говорити вимогливим і беззаперечним тоном, інакше він відразу ж відмовиться що-небудь робити. Якщо звернутися до дитини ввічливо, реакція буде іншою.
Невірна реакція батьків на непослух дітей може привести до того, що вони стануть занадто примхливими, в майбутньому їх буде складно перевиховати. Щоб змусити дитину слухатися, необхідно слідувати певним алгоритмом дій, які покажуть йому про неприпустимість її поведінки.

Зробіть зауваження

На відміну від хлопців і дівчат старших класів (14-16 років), до дітей молодшого віку при боротьбі з їх непослухом необхідний чітко вивірений підхід. Якщо ваша дитина не слухається вас, коли ви що-небудь йому говорите, нахиліться перед ним так, щоб ваші очі були на одному рівні і подивіться на нього. Ваше завдання - змусити його серйозно поставитися до слів, які ви будете йому говорити, але ні в якому разі не лякайте його. Чітко скажіть йому про наслідки його неслухняності, наприклад: «Якщо ти не перестанеш хуліганити, я поставлю тебе в кут (або інше покарання)». Такі слова покликані показати дитині, що його поведінка неприпустимо, він буде знати, що якщо не виправитися, послідують неприємності.

Покарання

Якщо ваша дитина продовжує вести себе погано і при цьому не реагує на ваші зауваження, візьміть його за руку і рішуче покарайте. Для маленьких дітей ідеальною формою покарання є постановка в кут кімнати, а дітей молодшого шкільного віку можна посадити на стілець або заборонити гуляти. Такі покарання досить дієві, т.к. діти по природі своїй дуже активні і заборона на ігри, особливо в самі сонячні дні літа, сприймається ними дуже серйозно. Ні в якому випадку в якості покарання не замикайте їх у їх же кімнатах. Як правило, там є багато іграшок і ніякої дії таке покарання не матиме. Якщо ви хочете закрити дитини в кімнаті, виберіть робочий кабінет, вітальню або будь-яке інше приміщення, де він буде розуміти, що його покарали. Визначивши дитині покарання, чітко скажіть йому, за що ви його караєте і як довго це покарання буде тривати. Наприклад, якщо ви ставите дитини в кут, скажіть, що найближчу хвилину він проведе там. Час покарання також має бути чітко оголошено.
Що б ви не вибрали в якості покарання, мета завжди одна - змусити дитину думати про свій вчинок чи поведінці і не повторювати його в подальшому.

Залиште дитину наодинці

Залиште дитину на самоті. Якщо ви будете перебувати поруч з ним, навіть тривале стояння в кутку не сприйматиметься як покарання. Поверніться до своїх звичайних справ і не розмовляйте з дитиною, він повинен усвідомити, що відбувається. Якщо ви будете продовжувати говорити з ним або відволікати його, час, відведений на покарання, буде витрачено даремно.
Не дозволяйте дитині припиняти покарання самостійно. Наприклад, якщо він йди від кута раніше встановленого вами часу, ставте його назад.

Прохання про прощення

Після того як час покарання буде закінчено, ще раз розкажіть дитині, за що він був покараний і запропонуйте йому попросити пробачення за неслухняність. Вибачення з його сторони повинні бути щирими, вони не повинні супроводжуватися криками або бурмотанням під ніс. Дивіться йому при цьому в очі і не шкодуйте його. Закінчивши з вибаченнями, повертайтеся до звичайних справ. Не нагадуйте дитині про цей випадок і не тисніть на нього без необхідності.