Як провести електрику в будинку. Як проводити проводку в будинку відео.

Нерідко під час чергового ремонту з'ясовується, що розташування розеток і вимикачів не відповідає задуманому дизайну і планованому розташуванню меблів. У цьому випадку доведеться робити нову електропроводку.
Вам знадобиться
  • - Перфоратор;
  • - дюбель-хомути для кріплення гофри діаметром 16-20мм;
  • - гофрошланг діаметром 20мм;
  • - олівець;
  • - рулетка;
  • - шпаклівка;
  • - розетки і вимикачі.
Інструкція
1
Складіть схему розташування нових розеток і вимикачів, керуючись вашими побажаннями по новому дизайну. Вкажіть розміри стіни, відстані від підлоги або стелі до електроприладів, а так само від прилеглих стін, щоб ви могли правильно розмітити стіну для монтажу електрики. Плануючи трасування проводів, враховуйте можливі свердління стіни для кріплення на ній картин, килимів та інших кріплень. Розташовуйте кабель -трасси так, щоб при вимушеному зміну плану, вони знаходилися на такому місці стіни, де в майбутньому навряд чи доведеться свердлити стіну.
2
Видаливши старі шпалери, розмітьте, де будуть перебувати на стіні розетки і вимикачі. Розмічайте олівцем тому, що при обклеюванні шпалерами, фарба від фломастерів або маркерів виступить на поверхню шпалер, а зчищати її справа трудомістка, оскільки вона глибоко проникає в пори бетону. Розмічайте краю канавок, щоб ви могли бачити результат. Обов'язково підписуйте глибину канавок. Робіть її з невеликим запасом, щоб гарантовано приховати елементи проводки під поверхнею стіни. Наприклад, діаметр гофри 20мм, товщина дюбель-хомутика 2,5мм, беремо запас 2-3мм і приймаємо глибину канавки рівну 25мм. Так само чинимо і з шириною канавки.
3
Поставте в патрон перфоратора насадку «коронка», щоб зробити посадочні місця під монтажні склянки для вимикачів. Зазвичай їх діаметр становить 58мм, а «коронка» береться на 60мм. Монтажні отвори під стакани пробиваються рівно на висоту склянки.
4
Тепер поставте в патрон насадку «лопатка» і пробийте розмічені канавки. Глибину можна робити трохи більше розрахункової. Видовбати так само посадочні місця для розподільчих коробок. Глибину робіть таку, щоб кришка коробки була урівень з поверхнею стіни. Вибийте так само бетон з пробитих отворів під монтажні склянки.
5
Встановіть у перфоратор бур на 6мм і в пробитих канавках через кожні 25-30см просвердлите отвори на глибину не більше 40мм. Просвердлите такі ж отвори для кріплення до стіни розподільчих коробок і монтажних склянок, згідно розташуванню на них отворів під саморізи.
6
Вставте пластикові Чопик в монтажні отвори. За допомогою будівельних саморезов, закріпіть монтажні склянки і розпаєчних коробки.
7
Приготуйте гофрошланг необхідної довжини. З допомогою прикладеної до них тонкої зволікання, затягніть дроти всередину і закріпіть їх в канавках за допомогою дюбель-хомутів.
8
Виведіть кінці проводів в розпаєчних коробки і монтажні склянки, а потім замажте шпаклівкою всі канавки. Після висихання шпаклівки і остаточної підготовки стіни, зробіть електричні з'єднання, а після обклеювання стіни шпалерами, встановіть розетки і вимикачі. Аналогічним чином, зробіть проводку у всій квартирі.