Як скласти запрошення.

Запрошувальна листівка - це невеликий, але досить важливий елемент свята. Ваші майбутні гості ще не знають, яким він буде, тому від того, як ви їх запросите, може скластися перше враження про майбутнє свято.
Вам знадобиться
  • - ручка;
  • - папір.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що запрошення повинен відповідати тематиці свята. Його потрібно оформляти згідно з правилами етикету. Існують різні форми написання тексту запрошення (наприклад: офіційна, душевна, віршована). В якій з них скласти текст вашої листівки, залежить не тільки від типу заходу, на який кличете гостей (весілля або дитячий день народження), але і від ваших відносин з ними.
2
Офіційним варіантом написання запрошувального слід скористатися в тому випадку, якщо ви кличете людини (почесних гостей, людей старшого віку, далеких родичів) на серйозний захід: відкриття ресторану, конгрес, весілля і т.д. В тексті повинні бути тільки офіційні слова, містять максимум інформації і мінімум емоцій. Починається таке запрошення словами «Шановний пане», «Шановна пані» і т.д.
3
Душевна і віршована форма тексту запрошення підійде, якщо ви бажаєте вкласти в написання рядка симпатію, щирість і підкреслити, що кожен гість вам небайдужий. Починайте душевне запрошення зі слів «Дорогі», «Рідні» і т.д.
4
Визначте загальну кількість запрошуваних, а потім складіть повний список гостей. Подумайте, хто прийде зі своєю другою половинкою, хто - з дітьми, а хто - один. Тим гостям, яких ви хочете бачити парою або родиною, зазвичай вручається одне запрошення на всіх.
5
Напишіть назву церемонії (весілля, день народження, хрестини дитини, вінчання) і адресу, за якою вона буде проводитися. Вкажіть в запрошенні день, місяць, число і точний час, де відбудеться торжество. Бажано залишити контактні номери телефонів на той випадок, якщо у запрошених гостей або у вас виникнуть будь-які непередбачені обставини (наприклад, хтось захворів, помінялося час).
6
Якщо ви влаштовуєте день народження для дитини і запрошуєте його друзів, але збираєтеся накрити і дорослий стіл, то неодмінно напишіть, що чекаєте в гості малюка і його маму, тата чи бабусю.
7
Напишіть додаткову інформацію на звороті запрошувальній картки або листівки. Наприклад, ви можете попросити гостя подзвонити вам, для того щоб обговорити деталі торжества.
Оформлення запрошень квитків - важлива частина підготовки до святкової події. Здавалося б, обійтися без подібної формальності не так вже й складно. Адже повідомити про місце і час проведення можна, відправивши лист електронною поштою, смс повідомлення або просто зателефонувавши. Але подібне оповіщення зробить свято безликим і, можливо, вкаже людям на те, що приходити необов'язково. І саме добре зроблені запрошувальні пробудять інтерес до заходу і бажання відвідати його, допоможуть поінформувати кожної людини індивідуально.
Інструкція
1
Визначтеся з тематикою події. Від цього залежить, як будуть оформлені запрошення: строго, офіційно, скромно, але зі смаком або яскраво, видаючи атмосферу свята. Приводів же для проведення заходу безліч. А спираючись на тему, ви можете приблизно уявити зовнішній вигляд запрошень. Приміром, Новий рік асоціюється з ялинкою і Дідом Морозом, Восьме березня - з весною і квітами, весілля - з кільцями і закоханою парою, День народження - з тортом і свічками, наукова конференція - з книгами та презентаціями і т.д. Обране зображення слід помістити на лицьову сторону квитка, воно повинно яскравим, чітким і привертає увагу.
2
Вирішіть, яка форма повинна бути у запрошень: «розкладачок» або прямокутних карток. Може бути ви проявите фантазію і зробите їх у вигляді сердечок, овалів, багатокутників і т.п. У «розкладачки» на зовнішній стороні розташовується барвиста картинка, а всередині - текст на білому фоні (таким чином, ви уникнете зайвої строкатості). У карток зображення міститься на лицьовій частині, а звернення на обороті. В цьому випадку слова будуть непогано виглядати на якомусь притишеному тлі, не відволікатися погляду. Не забувайте про якість паперу, на якій квитки будуть надруковані. Вона повинна бути досить щільною. Глянець додасть урочистості. А прямокутники можна навіть заламинировать. Це покаже серйозність майбутньої події.
3
Гідною увагу приділіть тексту. У ньому обов'язково необхідно вказати дату, час, місце проведення торжества. Починатися же він повинен з обігу до того, кого ви запрошуєте. Подібний варіант - це стандарт. Але не виключено, що ви захочете відступити від нього. Тоді придумайте щось неординарне, цікаве, що відрізняє вас від інших. Наприклад, використовуйте вірші. Такий хід приємно здивує людей.
4
Пам'ятайте, що вручення запрошувального - перший крок до початку заходу. Беручи в руки квиток, людина розуміє наскільки серйозним і урочистим ви задумали захід. І, можливо, саме це підштовхне його до рішення про те, стати вашим гостем чи ні.