Як в'язати шапку для немовляти. в'язати шапочку для новонародженого.

Уміння в'язати дозволить молодій мамі отримати неповторне виріб, який підійде саме її маляті. Наприклад, шапку із зручними і теплими вушками на зав'язках, виконану з м'якої пряжі з натуральної шерсті і акрилу. Якщо вам потрібен зимовий головний убір для немовляти, то пряжу рекомендується скласти в дві нитки - річ вийде більш товстою. Як основний візерунка переду виберіть лицьову гладь - на ній можна зробити симпатичну вишивку контрастною ниткою.
Вам знадобиться
  • - дві прямі спиці;
  • - кругові спиці;
  • - гачок;
  • - голка для вишивання;
  • - основна пряжа з вовни і акрилу;
  • - нитки для вишивання;
  • - сантиметр.
Інструкція
1
Обмірте обхват готові малюка за допомогою кравецького метра, проводячи його по самій опуклою області потилиці і по серединній лінії чола. У наведеному прикладі описано в'язання дитячої шапки для обхвату голови в 54 см.
2
Починайте роботу з вив'язування вушок. Для першої деталі наберіть 6 петель і зв'яжіть 3 ряди тільки виворітними петлями. У вас вийде платочная в'язка - щільне, фіксоване полотно. Далі ви будете поступово збільшувати розмір в'язання, щоб надати вушку форму.
3
В четвертому ряду зробіть 3 виворітні петельки, потім вивяжіте лицьову схрещену з подальшою поперечної нитки (протягання) між петлями; 3 виворітні петлі. Схрещуйте петлю так: введіть спицю справа наліво під протяжку, захопіть робочу нитку (вона за в'язанням) і витягніть петлю на «обличчя» полотна.
4
Пров'яжіть п'ятий ряд хусткової в'язкою, з неї ж починайте виконувати перші 3 петлі шостого ряду. Далі піде нова лицьова схрещена з поперечної нитки; лицьова петля і знову схрещена. Ряд завершать 3 виворітні петлі.
5
Сьомий ряд виконуйте хусткової в'язкою. Продовжуйте робити додавання особових схрещених петель в кожному другому (особовому) ряду, поки не довяжете деталь потрібного розміру.
6
Відкладіть роботу, а від окремого клубка зв'яжіть парне вушко. Тепер можна приступати до виконання задньої частини дитячої шапки.
7
Наберіть 15 петель (для наведеного прикладу) і введіть в роботу відкладене вушко. Тепер розділіть узор в'язаного полотна на ділянки: вушко продовжуйте робити хусткової в'язкою, а задник головного убору - так званої об'ємної гумкою.
8
Для отримання гумки виконуйте наступні чергування петель: у першому ряду - лицьова, виворітна; у другому - лицьова, а виворітна знімається непровязанной. Робоча нитка розташовується перед в'язанням. Далі (з третього ряду) візерунок повторюється аналогічно першому і другому рядах.
9
Коли ви пров'яжете задню деталь шапки для немовляти на висоту 2,5 см, наберіть петлі для виконання передньої частини. У наведеному прикладі достатньо 21. В'язання замикається в коло, після чого круговими спицями виконується об'ємна гумка.
10
Перед шапки зробіть висотою в 4,5 см і переходите на лицьову гладь. Зв'яжіть полотно заввишки приблизно 7,5 см. Тепер петлі головного убору слід поступово зменшувати для формування миска.
11
Поділіть в'язання на 6 однакових ділянок і починайте провязивать спільно пару петель в кінці кожного з них. Так убавленія будуть рівномірними.
12
Довяжіте шапку до верхівки, поки не залишаться останні 10-6 петельок. Стягніть їх ниткою і протягнете обрізаний «хвостик» на виворіт вироби. Залишилося тільки зв'язати гачком на кінцях кожного вушка зав'язки у вигляді ланцюжка повітряних петель і одного ряду простих стовпчиків без накиду.