Як захистити стільницю від порізів.

Часто буває так, що поверхня кухонного столу втрачає свій вигляд через різних подряпин і порізів. Щоб запобігти їх появі, в процесі готування необхідно виконувати деякі правила.
Вам знадобиться
  • - обробні дошки;
  • - рідкі засоби для миття стільниці;
  • - м'які губки для миття;
  • - шматок фанери;
  • - клейонка;
  • - скатертину;
  • - термоподставкі;
  • - спеціальний клей від порізів меблів.
Інструкція
1
Враховуйте особливості того матеріалу, з якого зроблена ваша стільниця. Найпоширенішим є ДСП (рідше - MDF), облицьований пластиком. На другому місці знаходяться вироби з штучного каменю - композитного матеріалу, що володіє антибактеріальними властивостями. Потім йдуть стільниці, вкриті нержавіючої сталлю, склом, облицьовані керамічною плиткою, а також, виготовлені з натурального каменю або масиву дерева.
2
Користуйтеся обробними дошками під час приготування їжі. Їх у вас має бути не менше чотирьох: для м'яса, риби, овочів і хлібобулочних виробів. Слідкуйте, щоб робочий процес не виходив за межі обробної дошки.
3
Не кидайте ножі та інший кухонний інструмент на стільницю. Тримайте їх у спеціально відведених для цього місцях.
4
При використанні ручних м'ясорубок і інших пристосувань, що мають гвинтове кріплення, прокладайте між кріпильним пристосуванням та столом тонку обробну дошку або м'який гумовий килимок.
5
не використовуйте пральні абразивні засоби для поверхні стільниці. Вони дряпають і ушкоджують лак і фарбу. Для очищення стільниці від забруднень користуйтеся рідкими засобами.
6
З «інструментів» для миття стільниці вибирайте м'які губки, якщо забруднення дуже сильне - використовуйте жорсткі губки, але, ні в якому разі не металеві сітки та інші дряпаючі пристосування.
7
Під час приготування їжі використовуйте скатертину або клейонку для захисту стільниці від порізів .
8
Зніміть точні розміри стільниці і виготовте прямокутник або квадрат точно таких розмірів з тонкої фанери. Його можна класти зверху на поверхню стола під час приготування їжі.
9
Не ставити на стільницю гарячі каструлі. Користуйтеся спеціальними термоподставкамі.
10
Не використовуйте різні металеві підставки під каструлі, які здатні подряпати стільницю.
11
Щоб видалити сильні порізи на стільниці, скористайтеся спеціальним клеєм, відповідним кольору кухонних меблів. Придбати його можна в спеціалізованих магазинах. Клеєм заповнюють пошкоджені місця, в разі необхідності шліфують - і меблі виглядає як нова.