Як визначити в лісі сторони світу. Як знайти кого-небудь в скайпі.

Збираючись на природу, в ліс за ягодами чи грибами, не забувайте компас і карту місцевості. Але й без них не варто впадати у відчай і панікувати, існує безліч народних прикмет, за допомогою яких ви зможете визначити сторони світу і таким чином зорієнтуватися.
Вам знадобиться
  • - компас;
  • - годинник.
Інструкція
1
Якщо у вас є компас, зайшовши в ліс, налаштуйте його. Відійдіть від дороги на 50-100 метрів, поверніться в сторону, куди збираєтеся повернутися. Компас злегка струсіть і покладіть на долоню. Поєднайте стрілку компаса з відміткою «північ» на циферблаті. Подивіться значення градуса вашого напряму. Це буде вашим орієнтиром. Коли ви вирішите вирушити в дорогу назад, так само сумістите стрілку з північчю і поверніться туди особою. Тепер знайдіть вектор своєї дороги і рухайтеся туди. Корегуйте свій курс, час від часу повторюючи всю процедуру.
2
По годинах теж можна визначити боку світла. Тримайте їх на долоні, годинну стрілку направте на сонці. Розділіть навпіл кут між цифрою 1 і годинниковий стрілкою - це напрямок на південь. Відповідно, протилежна сторона буде північній, та, що знаходиться по праву руку, східній, а по ліву - західної. Годинники встановіть за місцевим часом.
3
Орієнтуйтеся по рослинах в лісі , це своєрідні природні компаси. Пошукайте темну мохову смугу на стовбурах дерев - вона знаходиться з північного боку . Вона утворюється тому, що кора швидше висихає від сонця на південній стороні, а мох виростає на протилежній, де є волога. У спекотну погоду на стовбурах ялин і сосен виступає смола, звичайно, її більше на півдні, де сонце нагріває дерево.
4
Поспостерігайте за метеликами, при відпочинку вони складають крила, щоб сонце не нагрівало їх. При переміщенні світила, комахи теж повертаються. Вранці складені крила метелика спрямовані на схід, опівдні - на південь, увечері - на захід.
5
В пошуках ягід звертайте увагу, з якою боку пнів і купин плоди більш стиглі та яскраві. Це і буде південь. На галявинах - зеленуватий дозрівати бочок ягоди вкаже вам північ. Гриби і щільний мох краще ростуть з північної боку .
6
Знайдіть лісової мурашник. Його південна сторона більш полога, ніж північна. Мурахи будують свої поселення поруч з деревами зі боку півдня. Навесні спробуйте зорієнтуватися по снігу. Він швидше тане на південній стороні. А ось в ярах, ямах, лощинах сніг краще тане саме з півночі, бо сонячні промені не потрапляють на протилежну частину заглиблень.
7
На нічному ясному небі визначте Полярну зірку - вона завжди нерухома і знаходиться на півночі в сузір'ї Великої Ведмедиці.