Як замінити стартер і реле. Як замінити заборника повітря ваз 2112.

При виникненні неполадок при пуску двигуна автомобіля стартером, слід провести його ремонт. Для цього необхідно зняти деталь і розібрати. При наявності несправностей стартер і/або втягує реле слід відремонтувати, а при неможливості ремонту замінити на нові. Даний процес не складний, його можна виконати самостійно.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - торцеві головки на 10;
  • - два ріжкових ключа на 13 і 10;
  • - подовжувач.
Інструкція
1
Встановіть автомобіль на оглядову канаву або підйомник. Від'єднайте клеми з АКБ. Стартер на ВАЗ 2106 встановлений на двигуні внизу праворуч, безпосередньо під повітрозабірником і щитком теплоізоляції. Перед його зняттям послабте затяжку хомута і зніміть шланг повітрозабірника, закріпленого на корпусі повітряного фільтра.
2
Відпустіть хомут і зніміть шланг з повітрозабірника. Потім ослабте нижню гайку кріплення повітрозабірника на два обороту і відкрутіть верхню гайку ключем на 10. Після цього зніміть повітрозабірник.
3
Зніміть теплоізоляційний щиток, відкрутивши дві гайки від кронштейна правої опори. Для цього скористайтеся подовжувачем з торцевої головкою. Після зняття щитка відверніть нижній болт, а потім два верхніх болта кріплення стартера.
4
Зруште стартер злегка вперед для зручного знімання роз'ємів проводів з тягового реле. Потім відкрутите гайку ключем на 13 і зніміть провід АКБ з болта реле. Стартер зніміть вгору. Установка нового стартера проводиться в зворотному порядку.
5
Замініть втягивающее реле стартера. Для цього відкрутіть гайку на його нижньому контактному болту. Зніміть пружинну шайбу і дві плоскі. Від'єднайте від болта клему обмоток стартера.
6
Відкрутіть три гвинти кріплення втягивающего реле до кришки стартера, які розташовані з боку приводу. Притримуючи якір, демонтуйте деталь.
7
Витягніть пружину з якоря стартера. Виведіть якір із зачеплення з приводом, потягнувши його вгору. Установку зробіть в зворотному порядку.
8
Проведіть перевірку технічного стану стартера і всіх його деталей. Викриття викруткою гвинти кріплення кожуха і зніміть його. Відкрутіть висновки щіток. Якщо на автомобілі встановлений стартер 35.3708, то зніміть стопорну шайбу на задньому кінці вала.
9
Викриття шпильки і витягніть якорем з боку приводу разом з кришкою. Від'єднайте її від корпусу, витягніть гумову заглушку важеля, расшплінтуйте і витягніть вісь важеля привода стартера.
10
Витягніть якір і важіль з кришки. Після розбирання стартера необхідно продути деталі повітрям і ретельно їх протерти. Збірку стартера проведіть у зворотному порядку.
Корисна порада
Перед складанням змастіть шлицевое з'єднання на якорі мастилом Літол-24.