Як знайти вільний порт.

При обміні даними між вузлами мережі протокол TCP адресує пакети певним додаткам, які обробляють отриману інформацію. У кожному пакеті вказуються порт джерела і порт призначення. Порт - це умовне число від 1 до 65535, яке визначає, якому додатку адресований пакет.
Інструкція
1
Порти, готові приймати пакети, називається відкритими. Знайти їх на комп'ютері можна за допомогою спеціальних програм-сканерів. Багато онлайнові сервіси пропонують цю послугу. Зайдіть на сайт PortScan.Ru (http://portscan.ru/fullscan.php). У вкладці «Онлайн сканер» натисніть кнопку «Сервіси і протоколи», щоб знайти октритим порт и і дізнатися, для роботи з якими додатками вони налаштовані.
2
Шпигунські програми зазвичай використовують кілька певних порт ов для несанкціонованого доступу до інформації. Натисніть на кнопку «Трояни і віруси», щоб дізнатися, чи захищені ці порт и на вашому комп'ютері. Там же ви можете побачити список шкідливих програм, які підключаються до кожного порт у.
3
Для перевірки іншим популярним онлайн-сканером перейдіть за посиланням http://www.windowsfaq.ru/content/view/451/82/Прочитайте умова використання сервісу, поставте прапорець в чекбокс «Я прочитав і згоден ...» і натисніть кнопку «Прийняти умови використання ...». Якщо у вас встановлено фаєрвол, налаштований на визначення та блокування атак, вимкніть цю функцію або внесіть сканер в список виключень.
4
Наприклад, якщо у вас включений Брандмауер Windows, перейдіть у вкладку «Винятки» і натисніть кнопку «Змінити область». Переведіть перемикач в положення «Особливий список» і введіть IP сервісу 77.221.143.203. Натисніть ОК для підтвердження.
5
У вікні «Налаштування сканування» введіть діапазон порт ов, який ви хочете просканувати. Значення таймаута краще залишити за замовчуванням. Натисніть "Почати сканування» для запуску перевірки. У списку перевірених порт ов червоним кольором будуть позначені відкриті.
6
Перевірити стан порт ов комп'ютера можна засобами Windows. Поєднанням клавіш Win + R викликайте рядок "Відкрити" і введіть в неї команду cmd. В командному вікні наберіть netstat -a -n -o. Програма виведе список всіх активних підключень. У стовпці «Локальний адреса» через двокрапку з IP вашого комп'ютера вказано номер порт а. Йому відповідає номер процесу з шпальти PID.
7
Щоб дізнатися за номером процесу його ім'я, викликайте «Диспетчер процесів» комбінацією клавіш Ctrl + Alt + Delete і переходите у вкладку «Процеси». Знайдіть відповідність між ідентифікаційним номером процесу та його назвою в стовпці "Ім'я образу».