Як перестати бути поручителем. Як перестати бути одному.

Сьогодні отримати кредит у банку досить просто. Тільки в деяких випадках, наприклад, при досить великій сумі запрошуваного кредиту, потрібно надання застави або поручительство. Якщо вам запропонували стати поручителем по кредиту, ретельно зважте всі плюси і мінуси такого зобов'язання. Стати поручителем набагато простіше, ніж припинити такий договір.
Інструкція
1
При розгляді справ про припинення поручительства в спірних випадках суди, як правило, стають на сторону кредитних установ. Це пояснюється не корпоративним змовою, а особливостями договору поручительства, який ви підписуєте. Тому перш ніж стати поручителем , уважно ознайомтеся з договором і розберіться у всіх його нюансах, включаючи обставини, які дозволяють припинити договір.
2
Найпростіший спосіб перестати бути поручителем - дочекатися припинення забезпеченого порукою зобов'язання. Дочекайтеся, коли одержувач кредиту повністю погасить кредит. В цьому випадку прийняті вами на себе зобов'язання за договором поручительства також припиняються.
3
Уважно відстежуйте зміни, які кредитна організація може внести в кредитний договір в односторонньому порядку. Договір поручительства втратить силу, якщо зобов'язання буде збільшено без вашого на те згоди. Приклад такої зміни: перегляд відсоткової ставки по кредиту у бік збільшення, а також збільшення суми запозичених коштів.
4
Ви маєте право вимагати припинення поручительства, якщо з'явилися інші несприятливі наслідки для вас, не залежні від вашої волі. Перш ніж наполягати на розгляді нововиявлених обставин, проконсультуйтеся з юристом, оскільки конкретні факти розглядаються кредитною організацією або судом строго індивідуально.
5
Якщо кредитор перевів борг по забезпеченому поручительством зобов'язанню на іншу особу без вашого на те згоди, розгляньте можливість припинення поручительства, оскільки закон цю можливість в даному випадку допускає. Ви не зобов'язані відповідати за дії нового боржника, якого можете і не знати.
6
Навіть якщо у одержувача кредиту виникли проблеми з виплатою заборгованості, ви маєте право припинити своє поручительство, коли закінчиться термін дії відповідного договору. Тому уважно вивчіть пропонований вам договір поручительства і постарайтеся внести в нього конкретний термін дії. Якщо все ж термін не обумовлений, поручительство припиниться, якщо кредитна організація протягом року не пред'явить позов до вас і іншим поручителям по кредиту.